DYREKTOR WRÓCIŁ DO PRACY

INFORMACJE\Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej Czarek Ossowski wrócił do pracy. Z końcem sierpnia minął termin jego zawieszania w pełnieniu dyrektorskich obowiązków.

-Moje zawieszenie skończyło się 31 sierpnia, więc dziś jestem w pracy – powiedział nam w poniedziałek 3 września dyrektor Czarek Ossowski – będę wypełniał swoje obowiązki tak samo jak do tej pory.

Dyrektor został zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków w kwietniu tego roku. Taką decyzję podjął starosta Jerzy Rzymowski w związku z toczącym się postępowaniem wobec Osowskiego przed Komisją Dyscyplinarną. Postępowanie dotyczyło sprzedaży podczas kiermaszu świątecznego w ZSP certyfikatów podnoszących ocenę uczniom tej szkoły. Sprawa się jednak nie skończyła. Postępowanie przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym przy Wojewodzie Mazowieckim jeszcze się toczy.

-Rzecznik Dyscyplinarny dla Nauczycieli zakończył postępowania wyjaśniające wobec nauczycieli i dyrektora z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej. Rzecznik Dyscyplinarny przekazał pięć zatwierdzonych przez Wojewodę Mazowieckiego wniosków o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego – poinformowała nas Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego Ewa Filipowicz.

Dla starosty Jerzego Rzymowskiego kwestia powrotu Ossowskiego do pracy jest oczywista

-Dyrektorowi skończył się okres zawieszenia, nie widzę powodów żeby go przedłużać – mówi starosta Jerzy Rzymowski – toczy się jeszcze jakieś postępowanie w tej sprawie, takie sprawy ciągną się czasami bardzo długo.

Zdaniem Rzymowskiego jego rezultat nie powinien zakończyć się poważnymi konsekwencjami dla Ossowskiego.

Ewa Jabłońska

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.