Eleni zaśpiewa w Lubowidzu

W drugi weekend sierpnia w Lubowidzu będzie głośno. Dla mieszkańców gminy zaśpiewa Eleni, a zabawy i konkursy trwać będą całą niedzielę.- Zapraszam wszystkich, nie tylko z gminy Lubowidz, na nasz festyn – mówi wójt Lubowidza Krzysztof Ziółkowski - Takiego festynu jeszcze u nas nie było!

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Od siódmej rano zawodami wędkarskimi rozpocznie się w niedzielę 14 sierpnia festyn rodzinny w Lubowidzu. Stop przemocy w rodzinie – takie hasło przyświecać będzie imprezie.

Oficjalne otwarcie festynu nastąpi o godzinie 14:00. Mieszkańców czekają konkursy, loterie, zabawa. Gwoździem programu jest występ znanej polskiej piosenkarki Eleni. Uczestnicy festynu będą mogli posłuchać takich piosenek, jak „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”, „Miłość jak wino”, czy „Dla Ciebie jestem ja”.

Po koncercie odbędzie się zabawa taneczna z zespołem Mc – Makler.

– Zapraszam wszystkich mieszkańców nie tylko gminy Lubowidz, ale i całego powiatu – mówi wójt Lubowidza Krzysztof Ziółkowski – Obiecuję, że zabawa będzie wyjątkowa. Byle nam tylko dopisała pogoda.

Wójt wspomina też o charytatywnym celu loterii organizowanych podczas festynu.

– Pieniądze, jakie zbierzemy, będą przeznaczone dla chorego 6 – letniego Patryka. Chłopiec choruje na niedowład mięśni, a dzięki pomocy uczestników będzie mógł wyjechać na turnus do Delfinarium na Ukrainie – mówi Ziółkowski.

Organizatorem festynu rodzinnego jest Urząd Gminny w Lubowidzu. Festyn finansowany jest ze środków pozyskanych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w związku z realizacją projektu w ramach programu osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”. W ramach tego projektu gmina pozyskała również dofinansowanie na specjalistyczne wsparcie dla rodzin uwikłanych w przemoc. Rodziny te będą mogły skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologa, pedagoga czy prawnika.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.