Ferie w Bieżuniu i w Żurominie

Od poniedziałku 17 lutego w powiecie żuromińskim rozpoczynają się ferie zimowe. Dla tych, którzy zostają w domu, domy kultury i biblioteki miejskie przygotowały specjalną ofertę. Dzieci będą miały możliwość pobawić się, rozwijać swoje talenty plastyczne i muzyczne.
Tradycyjnie jak co roku w czasie ferii organizowane s� zaj�cia dla uczni�w

Ewa Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

Ferie dla uczniów to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Część z nich wyjedzie na kolonie czy zimowe obozy. Część zostanie w domach. Nie oznacza to jednak, że są skazani na siedzenie przed telewizorem i komputerem. Specjalnie dla nich domy kultury i biblioteki przygotowały liczne atrakcje. Ferie w mieście nie muszą być nudne.

[b]Żuromin[/b]

W Żurominie organizacja zajęć w ferie zajęła się Powiatowo – Miejska Biblioteka Publiczna i Żuromińskie Centrum Kultury.

[b]Zajęcia w bibliotece [/b]

W bibliotece przez całe ferie od poniedziałku do piątku będą odbywały się zajęcia dla uczniów. Codziennie od godziny 10:00 do godziny 12:00 będą odbywały się zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe oraz konkursy.

[b]

Oferta ŻCK[/b]

Drzwi Żuromińskiego Centrum Kultury również przez całe ferie będą otwarte dla uczniów i czeka na nich wiele atrakcji. W poniedziałki i wtorki od godziny 13:00 do 15:00 zajęcia będą się odbywać w pracowni plastycznej. Mogą w nich wziąć udział już dzieci pięcioletnie. W poniedziałki o godzinie 16:00 będą się również odbywać zajęcia z aktywności ruchowej. We wtorek 18 lutego jest organizowany wyjazd na basen w Rypinie (ŻCK pokrywa koszty przejazdu). W każdy wtorek i czwartek w kinie o godzinie 17:00 będzie można obejrzeć film, wstęp jest wolny. W piątek 21 lutego odbędą się warsztaty programowania i robotyki. Natomiast w środę 26 lutego o godzinie 17:00 odbędzie się konkurs karaoke z nagrodami. W poniedziałki i czwartki odbywają się próby Młodzieżowej Orkiestry Dętej, każdy na próbę może przyjść, jest możliwość również bezpłatnej nauki gry na instrumentach. W piątki o godzinie 19:00 będą się odbywać seanse filmowe „Grand Off – Najlepsze Niezależne Filmy Świata”. Na zakończenie ferii, w piątek 28 lutego odbędzie się bal przebierańców dla dzieci, a w pracowni plastycznej odbędzie się wystawa prac, które powstały na zajęciach podczas ferii. W sobotę 1 marca, odbędą się warsztaty samodzielnego wykonywania niepowtarzalnych przedmiotów „Zakochaj się w Decupage”. Koszt udziału w warsztatach wynosi 100 zł. Konieczne jest wcześniejsze zadeklarowanie w nich udziału. Tego dnia zostanie również otwarta wystawa „Portrety jazzmanów”.

[b]

Bieżuń[/b]

W Bieżuniu czas wolny w ferie organizuje dzieciom Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury oraz Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna.

[b]Dom Kultury[/b]

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie mogą skorzystać z ofert przygotowanej przez Dom Kultury. Codziennie od godziny 10:00 do 15:00 będą się tam odbywać zajęcia. Poniedziałek to dzień ze służbami ratowniczymi. Wtorek należy do „muzycznych wariacji” . Tego dnia będą się odbywały zajęcia, gry, konkursy i zabawy związane z muzyka. W środę dzieci będą mogły rozwijać swoje zainteresowania i talenty plastyczna. Czwartek upłynie pod hasłem „mózgomania”. Będą się odbywać konkursy i zabawy wymagające od zawodników wysiłku umysłowego. Tego dnia odbędzie się również turniej warcabowy. Piątek natomiast to czas na ruch. Tego dnia odbędą się turnieje bilardowe, w tenisa stołowego, cymbergaja. Codziennie od godziny 15;00 do 18:00 dla młodzieży będzie otwarta świetlica. Na zakończenie ferii odbędzie, 28 lutego odbędzie się koncert „II Rockowe Ostatki”.

[b]Tydzień w bibliotece[/b]

Czas w drugim tygodniu ferii zorganizuje uczniom bieżuńska biblioteka. W poniedziałek 24 lutego, odbędą się gry, zabawy i konkursy związane z wiedza o bibliotece i książce. Wtorek to czas na zimową galerię sztuki. Zaplanowane są zajęcia edukacyjno – plastyczne oraz turniej gier planszowych. W środę i piątek będą czytane książki, będą organizowane zabawy i gry. W czwartek odbędą się zajęcia edukacyjno – artystyczne.

.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.