Gmina Kuczbork. Złodzieje grasują w powiecie

W odstępstwie 11 dni doszło w gminie Kuczbork do dwóch zuchwałych kradzieży. W obu przypadkach ofiarami były starsze samotnie mieszkające osoby. W obu przypadkach złodziejami okazali się Romowie.
Dom w Kozielsku. Tu dokonano kradzie�y

Jarosław Kalita

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

Do dwóch zuchwałych kradzieży doszło na terenie gminy Kuczbork. Mieszkańcy gminy są zaniepokojeni.

– Zwracam się z prośbą do mieszkańców naszej gminy, aby zwracali uwagę na swoich sąsiadów. Szczególnie starszych i samotnie mieszkających, bo oni najczęściej stają się ofiarami złodziei i oszustów – apeluje Tadeusz Burakowski wójt Kuczborka.

[b]

Kradzież u samotnej kobiety[/b]

Samotna kobieta mieszkająca na skraju wsi Kozielsk stała się ofiarą oszustwa i kradzieży. 6 sierpnia trzy kobiety pochodzenia romskiego we wczesnych godzinach rannych przyszły do jej mieszkania. Oferowały sprzedaż koców. Dwie kobiety weszły za właścicielką do kuchni. Jedna niezauważona zaczęła plądrować pokoje. Trzecią Romkę właścicielka mieszkania zauważył dopiero, kiedy wszystkie wychodziły. Domyśliła się, że mogła zostać okradziona. Zaczęła głośno krzyczeć, ale złodziejki uciekły na ulicę, gdzie czekał już na nie mężczyzna w czerwonym samochodzie. Wszyscy odjechali w kierunku Mławy. Pojazd, którym poruszali się sprawcy mógł to być OPEL VECTRA o początkowych nr rej WML.

[b]Kobiety ukradły złoto[/b]

W gminie Kuczbork dwie kobiety narodowości romskiej weszły do domu, w którym przebywał mężczyzna. Podczas jego nieuwagi oszustki weszły do sypialni, skąd skradły złotą biżuterię. Łupem kobiet padły bransolety, łańcuszek z wisiorkiem, obrączki, kolczyki i pięć pierścionków o wartości około 5000 złotych. Następnie obie kobiety wybiegły z domu i pojazdem o nieustalonej marce udały się w kierunku Mławy.

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców powiatu żuromińskiego, szczególnie do osób starszych, aby nie ufali obcym osobom. Szanowni Państwo uczulmy starsze osoby, rodziców dziadków, by nie stali się ofiarami oszustów, osób żerujących na łatwowierności i uczuciach ludzi.

[quote=Apel rzecznika]Starszy aspirant Jerzy Rzymkowski rzecznik prasowy KPP Żuromin

Apelujemy do mieszkańców powiatu żuromińskiego, że jeżeli posiadają informacje o wymienionych zdarzeniach, by poinformowali dyżurnego KPP w Żurominie, dzwoniąc na nr telefonu 997, 6571 200 lub telefon zaufania 6571 298. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na osoby obce prowadzące w danej miejscowości handel obwoźny, osoby poruszające się samochodem osobowym Ford Escort Combi, koloru bordowego z obcą rejestracją, Opel Vectra koloru czerwonego.

[/quote]

[quote=List intencyjny komendanta]Żuromin dnia 05.08.2011 r.

L I S T I N T E N C Y J NY

W trosce o bezpieczeństwo obywateli powiatu żuromińskiego oraz ich mienie zwracam się z prośbą o podjęcie szeroko rozumianej współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Żurominie.

W ostatnim okresie czasu na terenie naszego powiatu doszło do zdarzeń przestępczych, których sprawcami byli obywatele narodowości romskiej. Najczęściej pod pretekstem tanich ofert sprzedaży różnych przedmiotów wchodzą na teren posesji, a następnie mieszkania, po czym wykorzystując nieuwagę domowników, dokonują kradzieży pieniędzy, jak również biżuterii i innych wartościowych przedmiotów.

Mając na uwadze powyższe, apeluję do mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w kontaktach z takimi osobami, a ponadto proszę o bezzwłoczne informowanie Policji o pobycie takich osób w miejscach Waszego zamieszkania.

Jestem przekonany, iż tego rodzaju pomoc spowoduje poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, a potencjalnych sprawców oszustw i kradzieży zniechęci do takiego działania.

Z poważaniem

/-/ Komendant

Powiatowy Policji w Żurominie

mł. insp. mgr Wiesław Guziński

[/quote]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.