Gościszka. O krok od tragedii

O szczęściu mówić mogą pasażerowie i kierowca BMW. W sobotę 16 lipca w Gościszce ich samochód uderzył w drzewo. Z jaką prędkością jechał pojazd nie wiadomo. Ale ślady jego hamowania wynosiły 76 m. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń.
Zniszczone BMW tu� po wypadku

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Grafitowe BMW w sobotę 16 lipca o godzinie 11:55 uderzyło w przydrożne drzewo. Wypadek wydarzył się w Gościszce i wyglądał niezwykle groźnie. Auto jechało z dużą prędkością, na co wskazują 76 – metrowe ślady hamowania.

W samochodzie znajdowały się trzy osoby. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Kierowcą pojazdu był 19 – letni Zbigniew R. z Nowej Wsi.

Do zdarzenia doszło na prostej drodze Gościszka – Chojnowo. Samochód z ulicy zjechał na pobocze i uderzył w drzewo jeszcze w terenie zabudowanym Gościszki.

Kierowca próbował ratować się przed zderzeniem z ciągnikiem. Maszyna rolnicza z turem włączała się do ruchu, wyjeżdżając z pola. Tur, który wystaje przed ciągnik około 2 m, znajdował się już na pasie jadącego samochodu. Manewr kierowcy BMW był próbą ratowania się przed zderzeniem z ciągnikiem.

– Kierowca być może uratował życie, unikając zderzenia z ciągnikiem – mówi Jan Składanowski Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie – był to bardzo trzeźwy manewr – dodaje.

BMW zjechało na pobocze. Następnie otarło się o dwa przydrożne drzewa, dzięki czemu wytraciło prędkość i uderzyło w trzecie.

Kierowca samochodu jak i kierujący ciągnikiem byli trzeźwi. Obaj zostali uznani przez policję winnymi kolizji i obaj zostali ukarani mandatami.

[quote=Aspirant Jan Składanowski Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Żuromin]Kolejny raz mieszkańcy naszego powiatu otarli się o śmierć. To drugi wypadek w tym tygodniu, gdzie kierowcą była osoba nastoletnia. Również w Bieżuniu brawurowa jazda kierowcy, który dopiero co odebrał prawo jazdy skończyła się w rowie. Apeluję w tym miejscu o rozwagę i rozsądek. Szczególnie do młodych osób, którzy, nie mając doświadczenia, jeżdżą zbyt szybko. Z drugiej strony zwracam się również do rolników, aby zachowali szczególną ostrożność. W okresie wzmożonych prac polowych takich sytuacji jak ta w Gościszce jest coraz więcej. Włączając się do ruchu kierujący maszynami rolniczymi, powinni zachować szczególną ostrożność.[/quote]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.