INAUGURACYJNY WYKŁAD

WYDARZENIA\ W ubiegły czwartek słuchacze żuromińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy rok akademicki. Pierwszy wykład poświęcony był zdrowiu oraz profilaktyce chorób.

Już od ponad czterech lat kilkudziesięcioosobowa grupa seniorów udowadnia, że życie na emeryturze nie musi być nudne. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, bo o nich mowa w ubiegły czwartek rozpoczęli nowy rok akademicki. Inauguracyjny wykład dotyczący zdrowia i profilaktyki chorób wygłosiła Maria Roesller, lekarz specjalista medycyny rodzinnej i pediatrii.

– Zaczynamy dziesiąty semestr, działamy już cztery lata i mamy apetyt na więcej- mówiła prezes UTW Halina Mrozek

W przeciągu ostatnich lat seniorzy wysłuchali ponad 50 wykładów o różnej tematyce. Często wyjeżdżali na różne wycieczki. Organizowali wyjazdy na basen oraz do placówek kulturalnych.

– Byliśmy w różnych muzeach, w Bieżuniu, Sierpcu i Warszawie, jeździliśmy do teatrów, byliśmy w operze bydgoskiej- opowiada prezes.

Uniwersytet organizował także marsze nordic walking oraz różnego rodzaju warsztaty. W ramach spotkań seniorzy wzięli udział w pięciu cyklach warsztatów komputerowych, dzięki nim sprawnie poruszają się w „sieci”.

– Jaką byśmy mieli alternatywę? Siedzieć w domu albo na ławce pod blokiem, to trochę niefajne. Gdzie my tam jesteśmy starzy?- z uśmiechem podsumowała Halina Mrozek.

Kacper Czerwiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.