JADĄ NA MISTRZOSTWA POLSKI

Uczniowski Klub Sportowy Victoria Lubowidz święci kolejne sukcesy. W turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza nasz zespół zgarnął trzy medale. Dzięki zwycięstwu w kategorii trójek awansował na Mistrzostwa Polski Kinder+ Sport w Zabrzu.

Osiem najlepszych zespołów na Mazowszu rywalizowało o przepustki do Mistrzostw Polski Kinder+ Sport w Zabrzu. UKS Victoria Lubowidz w gronie najlepszych ośmiu zespołów w dwóch kategoriach miała trzy zespoły – jeden w kategorii „dwójek”, dwa w kategorii „trójek”.

Izabela Kamińska, Nikola Szostek, Wiktoria Kiszelewska w kategorii dwójek od początku rywalizacji grały bardzo dobrze. Fazę grupową przebrnął bez straty seta. Niestety w dalszej fazie nie było już tak dobrze. W półfinale na drodze zespołu stanęły siatkarki Beta Błonie. Półfinałowa porażka w trzech setach (1:2) sprawiła, że marzenia o awansie na szczebel centralny należy odłożyć na następny rok. W meczu o trzecie miejsce nasz zespół wyraźnie pokonał Spartę Warszawa zdobywając medal brązowy, ale pewien niedosyt pozostał.

W kategorii trójek mieliśmy dwie medalowe szanse. Dwa zespoły UKS Victoria Lubowidz zostały rozstawione do dwóch grup. Lubowidzka „jedynka” – Zosia Jackiewicz, Zosia Czajkowska, Klaudia Gajewska – bez najmniejszych problemów przebrnęły przez fazę grupową. Dziewczęta nie miały litości dla grupowych rywalek i szybko zameldowały się w fazie pucharowej. „Dwójka” natomiast zaczęła od porażki, ale pozostałe spotkania wygrała czym sprawiła, że także mogła cieszyć się z awansu do półfinału. Oba nasze zespoły w półfinale trafiły na siebie. Zwycięsko z tego pojedynku wyszły dziewczyny z pierwszej drużyny i to one stanęły przed szansą gry o złoto. Drugiemu zespołowi przyszło walczyć o brąz. W starciu o trzecie miejsce Lubowidz II mierzył się z NOSIRem Nowy Dwór Mazowiecki. Dotychczasowe starcia z ekipą spod Warszawy nie napawały optymizmem, ale tego dnia nasze dziewczęta zagrały bardzo dobrą siatkówkę i pokonały rywalki zdobywając brąz. W walce o złoto i awans na Mistrzostwa Polski nie zabrakło emocji. Pierwszy set dla nas, drugi dla rywalek z Nadarzyna. Tie-break od początku po myśli rywalek, ale od stanu 6:9 to my rozdawaliśmy karty. Ostatecznie to nasze panie triumfowały i mogły cieszyć się ze złotego medalu. Medal i awans na Mistrzostwa Polski Kinder+ Sport w Zabrzu stał się faktem.