KOLEJNI INTERNETOWI OSZUŚCI

NA SYGNALE\ Nieznani sprawcy włamali się na internetowe konto jednego z mieszkańców Żuromina. Podszywając się pod właściciela wyłudzali pieniądze.

Już kilka osób złożyło oficjalnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczące oszustwa za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego.

Funkcjonariusze żuromińskiej policji wszczęli postępowanie w celu ustalenia sprawcy, bądź sprawców procederu.

Schemat w większości przypadków był ten sam. Pokrzywdzeni otrzymali od swojego znajomego prośbę o wysłanie numeru telefonu. Po jego odesłaniu otrzymywali SMS`a z kodem PIN. Oszust prosił o jego przesłanie tłumacząc, że bierze udział w konkursie, a wiadomość nic nie kosztuje.

W rezultacie rachunki pokrzywdzonych były obciążane różnymi kwotami. Jedna z pokrzywdzonych dostała informację, że kwota obciążenia rachunku wyniesie 368,75 złotych, inni 250 zł, a nawet 500 zł.

Prawdziwy właściciel konta o włamaniu dowiedział się od swoich znajomych, którzy zaczęli do niego dzwonić po otrzymaniu wiadomości za pośrednictwem komunikatora. Sprawę zgłosił policji.

– Podejrzewamy, że pokrzywdzonych może być nawet kilkadziesiąt osób- informuje komendant KPP Żuromin insp. Witold Lemański.

Nie wiadomo jeszcze, czy oszuści z premedytacją wybrali konkretnego użytkownika komunikatora internetowego. W tym wypadku włamano się na konto dyrektora jednej ze szkół z powiatu żuromińskiego. Sam fakt otrzymania wiadomości od osoby publicznej mógł uśpić czujność pokrzywdzonych. Więcej o sprawie w najnowszym wydaniu „Kuriera” (14.11.2018)

Kacper Czerwiński

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.