Kampania dobra w Łaszewie

Szkoła Podstawowa w Łaszewie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Warto być dobrym”. W Łaszewie uczniowie zbierają dobre uczynki, rywalizując o rower górski.

Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

Organizatorem jest Stowarzyszenie „Przyjazna szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Akcja „Warto być dobrym” to kampania edukacyjna, której celem jest kształcenie w dzieciach dobre postawy i poszanowanie dla innych ludzi. Głównym elementem akcji jest konkurs skierowany dla uczniów, w którym nagrodą jest rower górski. W szkole w Łaszewie od początku semestru do końca roku dzieci rywalizują ze sobą w spełnianiu dobrych uczynków w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalna oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Na koniec roku dzieci pod okiem wychowawcy, będą wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy. Wśród najlepszych z całej szkoły zostanie rozlosowana nagroda.

– Priorytetem naszej szkoły jest wychowanie dzieci i młodzieży w świecie wartość aksjologicznych, gdzie człowiek jest na pierwszym miejscu. Każde dziecko otaczamy troską i empatią, po to, aby taką postawę prezentowało w dorosłym życiu. Pomagamy w kształtowaniu ich osobowości tak, aby byli aktywni, samodzielni, asertywni, prospołeczni. Akcja „Warto być dobrym” znakomicie wpisuje się w osiągnięcie powyższych celów. W przeprowadzanie akcji zaangażowani są również rodzice, którzy wpłacają 1% podatku na rzecz szkoły. Myślę, że idea akcji przyniesie pozytywne aspekty w rozwoju szkoły i społeczności lokalnej – mówi Karol Rakowski dyrektor SP w Łaszewie.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.