Kierowcy! Piesi! Bądźcie ostrożni!

Jedną z trudniejszych pór roku dla użytkowników dróg jest jesień. W związku z tym policja apeluje o ostrożność.- Warunki bardzo szybko się zmieniają. Na ulicach pojawiają się kałuże i mokre liście. Często występują mgły. To może przysporzyć trudności kierowcom – mówi Kierownik Ogniwa
Policja b�dzie kontrolowa� pieszych i rowerzyst�w

Ruchu Drogowego żuromińskiej policji aspirant sztabowy Jan Składanowski.

– Apeluję, aby w tej szczególnej porze zarówno piesi jak i kierowcy byli szczególnie ostrożni – mówi Składanowski.

Policjant doradza, żeby zwrócić szczególną uwagę na stan samochodu, dokonać jego przeglądu, a także wymienić opony.

– Zawsze pewniej będziemy się czuć na drodze, mając w pełni sprawny samochód – mówi Jan Składanowski.

W zbliżających się dniach policja będzie zwracać szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów. 24 października funkcjonariusze będą szczególnie uczuleni na zachowania na drodze niechronionych uczestników ruchu (piesi i rowerzyści).

Tego dnia będzie więcej niż zwykle kontroli. Policjanci ponadto rozdawać będą pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe.

Kolejna akcja „Bezpieczny niechroniony” przeprowadzona będzie w dniach 4-9 listopada. Do akcji włączyło się starostwo, które ufundowało kamizelki odblaskowe.

– Elementy odblaskowe na drodze mogą uratować nam życie – mówi aspirant sztabowy Składanowski – Ich rola jest nie do przecenienia. Odblaski widać z dużej odległości. Człowiek „nieuzbrojony” w nie jest w trudnych warunkach niewidoczny – dodaje.

Akcja ma na celu poprawić bezpieczeństwo pieszych oraz podnieść świadomość bezpiecznego użytkowania dróg, wszystkim uczestnikom ruchu.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.