Konkurs Wiedzy „O Unii Europejskiej wiem wszystko”

- Do Brukseli pojadą… – tymi słowami posłanka Katarzyna Piekarska rozpoczęła prezentację laureatów konkursu „O Unii Europejskiej wiem wszystko”. Ośmiu finalistów zaprezentowało swe prace w sali gimnastycznej ZSP w Żurominie, a laureatami zostali Sebastian Jabłonowski, Angelika Kosin i Piotr Sokołowski.
Angelika Kosin, Piotr Soko�owski i Sebastian Jab�onowski pojad� do Brukseli.

Uczniowie żuromińskich szkół Sebastian Jabłonowski i Angelika Kosin z liceum oraz Piotr Sokołowski z technikum zostali laureatami konkursu zorganizowanego przez żuromińskie SLD i biuro poselskie Wojciecha Olejniczaka. Troje uczniów w nagrodę pojedzie na czterodniową wycieczkę do Brukseli. W konkursie przeznaczonym dla uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych, wzięło udział 39 prac. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 8 najlepszych uczniów. Ośmioro finalistów w piątek 21 maja prezentowała swoje prace przed publicznością i jury. W tym roku prace oceniali Katarzyna Piekarska posłanka SLD, Krzysztof Gawkowski sekretarz RM SLD, Katarzyna Szawińska – Kamelska specjalista ds. Unii Europejskiej, Filip Puchalski z biura poselskiego Wojciecha Olejniczaka oraz w zastępstwie przebywającego za granicą redaktora naczelnego niżej podpisany jako przedstawiciel Kuriera Żuromińskiego.

Uczniowie w swych pracach podejmowali jeden z czterech tematów: Moja miejscowość w Unii Europejskiej – jak wykorzystać szansę członkostwa w UE dla naszego regionu?, O Unii w trzech słowach – Jak przybliżyłbyś kolegom wybraną instytucję Unii Europejskiej, Twoja przyszłość – Twój wybór, czyli jak studiować w Unii Europejskiej?

– Unia jest ogromną szansą dla młodych ludzi i to w naszym konkursie chcemy pokazać – mówił koordynator projektu Marek Budzich przewodniczący powiatowego SLD.

Jury jednogłośnie za najlepszą uznało pracę Sebastiana Jabłonowskiego. Sebastian przedstawił w prezentacji swą rodzinną wioskę Syberię i jej szanse na rozwój w UE.

Gościem honorowym konkursowej gali był poseł profesor Tadeusz Iwiński, który dla uczestników i widzów wygłosił okolicznościowy wykład.

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.