Kuczbork-Osada. Urząd dokończy stadion

Przekładana z roku na rok inwestycja doczeka się finalizacji. Stadion sportowy przy ulicy Młyńskiej w Kuczborku-Osadzie będzie dokończony. W tym roku powstać ma budynek z zapleczem socjalnym.
Stadion w Kuczborku doczeka si� budynku socjalnego i trybun

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Stadion piłkarski w Kuczborku miał powstać już kilka lat temu. Do dziś jest tylko ogrodzony teren, wytyczone boisko główne, a na nim bramki. Niestety pieniędzy nie wystarczyło na dokończenie całej inwestycji. Od kilku lat w kwestii urządzenia stadionu nie zmieniło się nic. W tym roku ma być inaczej. Przekładana z roku na rok inwestycja wreszcie znajdzie swój finał. Gmina Kuczbork-Osada na dokończenie inwestycji zabezpieczyła w budżecie kwotę ok. 275.000 złotych. W tym roku wybudowane zostanie zaplecze socjalne.

– Mamy podpisaną umowę wstępną z Urzędem Marszałkowskim na budowę szatni i parkingów – mówi Wójt Gminy Kuczbork Tadeusz Burakowski. Czekamy na projektanta, który ma uzupełnić projekt i będziemy ogłaszać przetarg – dodaje.

Urząd Gminy chce także wybudować trybuny. W tym celu złożony został wniosek, który opiewa na kwotę ponad 100.000 złotych.

– Złożyliśmy wniosek w ramach Lokalnej Grupy Działania na budowę trybun, chodników. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie to zrobimy to jeszcze w tym roku – tłumaczy Burakowski.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.