Kuczbork. Rekultywacja oczek wodnych

W Krzywkach Bratkach, Kuczborku i Zielonej powstać mają tereny rekreacyjno-wypoczynkowe dla mieszkańców. Zagospodarowane zostaną miejsca przy oczkach wodnych w tych miejscowościach. – Mamy w planach naprawdę ciekawe inwestycje – zapowiada wójt Tadeusz Burakowski.
� Mamy w planach naprawd� ciekawe inwestycje � zapowiada w�jt Tadeusz Burakowski

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W Krzywkach prace rozpoczęte

Pierwsze prace przy zagospodarowaniu miejsc na tereny rekreacyjno-wypoczynkowe rozpoczęły się w Krzywkach Bratkach.

– Tu prace się już rozpoczęły. Chcemy pogłębić teren tego oczka wodnego. Zagospodarować to, zrobić teren zielony – mówi wójt o swoim pomyśle.

W przyszłym tygodniu włodarz gminy ma spotkać się z mieszkańcami wsi i wspólnie mają ustalić, co powstanie w tym miejscu.

– Na pewno postawimy jakieś ławeczki, altanę. Zobaczymy też, co zaproponują mieszkańcy, czego oni będą oczekiwali, żeby powstało w tym miejscu. Wtedy też będziemy mogli mówić o kosztach, jakie pochłonie ta inwestycja – informuje Burakowski.

W Zielonej w ramach funduszu sołeckiego

O planach zagospodarowania terenu przy ulicy 1 Maja w Zielonej już pisaliśmy na naszych łamach. Na zagospodarowanie terenu przy tamtejszej sadzawce ma zostać przeznaczone 15 000 złotych. Pieniądze te pochodzą z funduszu sołeckiego na rok 2014. Powstać tam ma miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe, gdzie latem będzie można odpocząć czy rozpalić grilla.

– W Zielonej sytuacja wygląda nieco inaczej niż w Krzywkach, bo tutaj nie trzeba pogłębiać sadzawki – mówi wójt.

Wielkie plany w Kuczborku

Największe plany dotyczą jednak inwestycji w Kuczborku.

– Mamy już wstępną koncepcję tego miejsca. Jesteśmy w fazie przygotowań – informuje włodarz gminy.

– Podobnie jak w pozostałych miejscach chcemy zagospodarować ten teren, ale w tę inwestycję chcemy włączyć również pieniądze unijne. To będzie naprawdę ciekawa inwestycja – kończy.

W jednym z następnych numerów Kuriera przedstawimy szerszą koncepcję planów wójta Tadeusza Burakowskiego dotyczącego tej inwestycji w Kuczborku.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.