Kuczbork. Sędzia na drodze. Sporu w Kuczborku ciąg dalszy

Radny skarży gminę, to w naszym powiecie precedens. Jakub Krawczyk radny gminy Kuczbork uważa, że gmina powinna odsprzedać mu fragment drogi. Gmina sprzedać nie chce. Sprawę rozstrzyga Sąd. 6-go marca biegli oglądali drogę.
Wizja lokalna. S�d bada, jak przebiega droga nr 114, o kt�r� toczy si� sp�r

Wiesław Paszta

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

Prawie dwie godziny trwała 6 marca wizja lokalna drogi nr 114 w Kuczborku.

Przypominamy, że pod koniec zeszłego roku radny gminy Kuczborka Jakub Krawczyk pozwał gminę Kuczbork, żądając, żeby ta sprzedała mu działkę:

1. Zobowiązanie pozwanej Gminy Kuczbork reprezentowanej przez Wójta Gminy do złożenia – zgodnie z żądaniem powoda Jakuba Krawczyka następującego oświadczenia woli:

Gmina Kuczbork jako aktualny właściciel działki gruntu o nr 114 o pow. 0,23 ha oznaczonej w ewidencji gruntów jako droga, położona w Kuczborku, dla której prowadzona jest księga wieczysta nr 18217, oświadcza , że własność części tej działki bezpośrednio sąsiadującą z dwóch stron drogi z działkami powoda o pow. 400 m.kw przenosi na Jakuba Krawczyka, za odpowiednim wynagrodzeniem.”

[b]Rada nie chciała[/b]

Niekorzystne głosowanie na VIII sesji Rady Gminy, kiedy to radni sprzeciwili się wykupowi drogi przez Jakuba Krawczyka spowodowało to, że sprawa wykupu stanęła ponownie na IX sesji Rady. Tym razem o wykup drogi zabiegała Elżbieta Krawczyk oraz cztery osoby mieszkające w sąsiedztwie drogi. Po rozpatrzeniu sprawy oraz głosowaniu wniesionych wniosków na połączonych komisjach 12 października, radni na IX sesji w dniu 14 października br 8 głosami przeciw wykupowi przy jednym za i 5 wstrzymujących zadecydowali o nie sprzedaniu drogi nr 114.

[b]Trzy rozprawy sądowe[/b]

W czasie dwóch kolejnych rozpraw sądowych swoje racje przed Sądem Powiatowym w Mławie w sprawie drogi przedstawiały obie strony a na trzecim posiedzeniu Sąd przesłuchał świadków. Decyzją Wiesławy Szymańskiej – Sędziego Sądu Powiatowego w Mławie na dzień 6 marca wyznaczono wizję lokalną w Kuczborku. W wizji lokalnej ze strony Urzędu Gminy brał udział pełnomocnik gminy Waldemar Zabłocki ze strony pozywającego Jakub Krawczyk. Przez prawie dwie godziny Sąd zapoznawał się z przebiegiem drogi nr 114 oraz z postawionymi na jej terenie budynkami na odcinku przebiegającym koło posesji Krawczyków. Prawdopodobnie w najbliższym czasie będzie ogłoszony wyrok w tej sprawie, o czym na pewno poinformujemy naszych Czytelników.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.