Kuczbork. Sklep, nie mieszkania

Radny gminy Kuczbork Jakub Krawczyk ma pomysł za zagospodarowanie budynku przedszkola na zakup, którego nie ma chętnych. Radny złożył wniosek i zaproponował, żeby gmina zadbała o rodziny najuboższe i stworzyła tam mieszkania socjalne lub komunalne. Wniosek radnego trafił na ręce Wójta Tadeusza Burakowskiego, ale ten przyznaje, że nie ma już szans na realizację tego pomysłu. – Ten pomysł nie miał sensu z ekonomicznego punktu widzenia, bo taniej byłoby postawić nowy budynek. Ponadto budynek został już wydzierżawiony i będzie tam prowadzona działalność – mówi wójt Burakowski.
Radny Jakub Krawczyk wyst�pi� z wnioskiem do w�jta

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Budynek przedszkola w Kuczborku stoi pusty od lat, a Wójt Gminy Tadeusz Burakowski bezustannie próbuje go sprzedać. Ogłoszonych było już kilka przetargów, ale niestety nikt nie jest zainteresowany kupnem budynku po byłym przedszkolu. Budynek stoi i niszczeje. Kuczborski radny Jakub Krawczyk wpadł na pomysł i wyszedł naprzeciw najbardziej potrzebującym rodzinom w gminie – chce utworzenia w byłym budynku co najmniej dwóch mieszkań socjalnych lub komunalnych.

– Nie ma sensu za niewielkie pieniądze sprzedawać tego budynku – mówi autor pomysłu Jakub Krawczyk.

– Przy przekształceniu takiego budynku nadal nieruchomość będzie własnością gminną, a do tego nie będzie ulegała degradacji. Po rozmowie z panią kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej uwydatniły się potrzeby na takie lokale – pisze we wniosku radny.

Krawczyk podkreśla również, że zadaniem gminy jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych mieszkańców i chce, aby gmina wyszła osobom potrzebującym.

Pomysł upadł

Wójt Gminy Tadeusz Burakowski na pomysł nie zapatrywał się od początku optymistycznie.

– Rozumiem ideę tego wniosku – mówi włodarz gminy. Jednak ten pomysł nie ma sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Taniej byłoby postawić nowy lokal przez gminę niż dostosowywać obecny na lokale mieszkaniowe – dodaje Burakowski.

Wójt Gminy mówi także, że już znane są losy budynku po byłym przedszkolu. Z racji, że nie udało się w kilku przetargach sprzedać budynku, został on wydzierżawiony.

– Budynek ten został wydzierżawiony pod działalność. Umowa została podpisana w ostatnich dniach. Będzie tam sklep, dlatego tematu przekształcenia tego budynku na lokale już nie ma – kończy wójt Tadeusz Burakowski.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.