Kuczbork. Szatnie do końca października

Stadion przy ulicy Młyńskiej w Kuczborku do końca października zyska budynek gospodarczo-socjalny. Budowa szatni to kolejny etap dokończenia budowy stadionu sportowego. Przetarg wygrała firma Wach-Bud z Lidzbarka. Pracę mają być wykonane za kwotę około 180 000 złotych. Trwać mają maksymalnie do końca października.
Wykonawca budynku szatni zosta� ju� wybrany. Inwestycja budowy stadionu zostanie doko�czona

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Coraz bliżej dokończenia wieloletniej inwestycji Gminy Kuczbork-Osada. Gmina rozstrzygnęła już przetarg na budowę budynku gospodarczo-socjalnego przy stadionie. W pierwszej fazie ma powstać budynek gospodarczo-socjalny przeznaczony na szatnie dla zawodników, łazienki, pokój sędziów jak również miejsce na magazyn. Do przetargu ogłoszonego przez gminę stanęło łącznie sześć przedsiębiorstw – dwie firmy z Żuromina, dwie z Działdowa oraz jedna z Lidzbarka. Najkorzystniejszą finansowo ofertę za wybudowanie parterowego budynku o powierzchni użytkowej 95 metrów kwadratowych złożyła firma Wach-Bud z Lidzbarka. Firma ta zrealizuje zadanie za kwotę około 180.000 złotych. Prace mają potrwać do końca października. Urządzenie stadionu sportowego w Kuczborku było priorytetem na bieżący rok Urzędu Gminy w Kuczborku. W planach magistratu oprócz budowy budynku socjalnego jest także wybudowanie trybun. To będzie dopełnienie całej inwestycji. W tym celu złożony został wniosek w ramach Lokalnej Grupy Działania, który opiewa na kwotę ponad 100.000 złotych.

– Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie to zrobimy to jeszcze w tym roku – mówił na naszych łamach wójt gminy Kuczbork Tadeusz Burakowski.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.