Kuczborski maszt

Wracamy do tematu. 15 lipca pisaliśmy o perypetiach związanych z budową masztu telefonii komórkowej w Kuczborku. Sołtys wsi Adam Głuszek na ręce wójta Tadeusza Burakowskiego złożył protest, pod którym podpisało się 55 mieszkańców . Kuczborzanie nie chcieli, aby w ich sąsiedztwie budowano maszt. Twierdzili, że może on szkodzić ich zdrowiu. Wójt Burakowski mówi dziś, że maszt najprawdopodobniej powstanie.
Witold Bardyszewski mieszkaniec Kuczborka przedstawia nam dokumenty, kt�re pozwalaj� rozpocz�� inwestycj� na jego dzia�ce.

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Spór o maszt w Kuczborku trwa od marca. Wtedy do publicznej wiadomości podano informację, że w pobliżu Kuczborka będzie budowany drugi maszt telefonii komórkowej. Wtedy do redakcji Kuriera przyszedł Wiesław Gawroński, informując media o proteście.

Po publikacji mieszkańcy spotkali się z prawnikiem reprezentującym wójta. Tłumaczył on mieszkańcom, że wójt nie ma kompetencji, żeby budowy zakazać.

Tadeusz Burakowski potwierdza słowa swego radcy: Dziś prawo jest tak skonstruowane, że ja jako wójt, choćbym chciał, nic nie mogę zrobić w sprawie budowy masztów.

Wójt jednocześnie uspokaja mieszkańców Kuczborka.

– Takie maszty stawiane są również na szpitalach, w środku miast mówi Burakowski Nie sądzę, żeby miały one jakiś negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Rozmawialiśmy również z właścicielem działki 118/5, na której ma być maszt postawiony.

– Czego miałbym się bać – mówi Witold Bardyszewski – maszty w żaden sposób nie wpływają na zdrowie człowieka.

Witold Bardyszewski opowiada nam również o szczegółach konfliktu. Twierdzi, że powstał on z zazdrości niektórych ludzi o pieniądze, jakie będzie dostawał za dzierżawę gruntu pod maszt. Witold Bardyszewski tłumaczy, że nie będzie otrzymywał od firmy telekomunikacyjnej, jak niektórzy twierdzą 2 500 zł, a 900 zł.

Właściciel działki przedstawił nam również dokumenty, które jednoznacznie określają, że maszt w żaden sposób nie wpływa źle na środowisko.

Z powyższego wynika, że inwestycja w Kuczborku nie zostanie wstrzymana.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.