Lekkoatletyka. Kontuzja okazała się niegroźna

Piotr Małachowski doznał kontuzji podczas Światowych Igrzysk Wojskowych. W trakcie pierwszego konkursowego rzutu dyskobol poczuł ból w kolanie. Uraz na szczęście nie jest tak poważny jak sądzono wcześniej i start na mistrzostwach świata w Daegu wydaje się być niezagrożony.
Kontuzja kolana Piotra Ma�achowskiego okaza�a si� niegro�na

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl[img]https://[/img]

Dramat pochodzącego z Bieżunia dyskobola rozegrał się już w pierwszym konkursowym rzucie. Piotr Małachowski doznał kontuzji. Nieoficjalnie, po pierwszych konsultacjach w Brazylii z fizjoterapeutą, mówiło się, że może być to problem z kością strzałkową.

– Nie mogłem ryzykować, stąd słaby rzut w drugiej kolejce. W trzeciej chciałem przynajmniej awansować do finałowej ósemki, ale nie udało się. Zamierzam zbadać kolano we wtorek, od razu po powrocie z Brazylii – powiedział Piotr Małachowski na antenie polskiego radia.

Początkowo wiele wskazywało na to, że start Małachowskiego w zbliżających się mistrzostwach świata będzie zagrożony. Po serii badań okazało się jednak, że kolano nie jest w tak złym stanie jak przewidywano. Więzadła nie są zerwane, a ciałko Hoffy jest jedynie przerośnięte. Wiele wskazuje również na to, że Piotr Małachowski wystąpi w dzisiejszym mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie.

Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że nasz wicemistrz olimpijski w Rio de Janeiro rywalizację zakończył na dziesiątym miejscu z wynikiem 53,67.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.