Lubowidz. Chcą powołać Gminne Centrum Kultury

Radni Gminy Lubowidz podjęli uchwałę o zamiarze połączenia Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury. W to miejsce powstać ma Gminne Centrum Kultury.- Chcemy, by były to kompleksowe usługi pod jednym zarządem – mówi o pomyśle Wójt Gminy Lubowidz Krzysztof Ziółkowski.
Radni podj�li uchwa�� intencyjn�

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Na ostatniej sesji Rady Gminy Lubowidz radni zdecydowali się na podjęcie uchwały intencyjnej w sprawie połączenia gminnych placówek kulturalnych – Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury. Połączenie biblioteki i GOK-u w Lubowidzu będzie wiązało się z powołaniem Gminnego Centrum Kultury. Nowy ośrodek ma zapewnić mieszkańcom gminy wyższą jakość, dostępność i różnorodność propozycji kulturalnych, a także wpłynąć na upowszechnianie czytelnictwa.

– To ma być miejsce, które będzie oferowało kompleksowe usługi pod jednym dachem – mówi o pomyśle wójt Krzysztof Ziółkowski. Prowadzone będą tam zajęcia z zakresu kultury, sztuki i szereg wielu, wielu innych działań. Poprawi to z pewnością jakość usług i zracjonalizuje wydatki na kulturę ponoszone przez gminę – kontynuuje włodarz gminy.

Uchwała intencyjna trafi teraz do zaopiniowania do Krajowej Rady Bibliotecznej oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Po zasięgnięciu opinii wójt wystąpi do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wyrażenie zgody na połączenie instytucji. Gminne Centrum Kultury powołane ma zostać 10 września.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.