Lubowidz. Już dziś mieszkańcy wybiorą sołtysa

W samo południe mieszkańcy Lubowidza zbiorą się, żeby wybrać sołtysa. Sołtysa jeszcze nie ma, a już mieszkańcy wsi mają do niego prośbę. Już prawie 100 osób z Lubowidza podpisało się pod prośbą o wybudowanie placu zabaw dla dzieci.
Kandydatka poproszona o wskazanie miejsca przysz�ego placu zabaw pokazuje park, w kt�rym teraz napotykamy walaj�ce si� butelki po alkoholu Fot. JS

Joanna Stachowicz

joasia892@wp.pl

Podczas dzisiejszych wyborów sołtysa mieszkańcy mają możliwość nie tylko sołtysa wybrać, ale też zapoznać się z pomysłami, które mają szansę stać się sukcesem i służyć mieszkańcom. Kandydująca Marzena Jabłońska ma opracowaną strategię działania, którą dziś ma przedstawić mieszkańcom. Jednym z działań ma być doprowadzenie do utworzenia ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci. Pomysł zorganizowania takiego miejsca wyszedł z inicjatywy jednego z mieszkańców Jarosława Karpińskiego. Kolejna mieszkanka Katarzyna Kalinowska zajęła się zbieraniem podpisów w utworzonej liście osób popierających taki pomysł. Natomiast znalezieniem pomysłu na sfinansowanie zajęła się kandydująca na sołtysa Marzena Jabłońska. Pieniądze miałyby pochodzić z funduszu sołeckiego. Marzena Jabłońska próbuje też poszukać miejsca, gdzie taki plac zabaw miałby się znaleźć. Zgodne z certyfikatem, bezpieczne huśtawki, piaskownice i inne atrakcje dla dzieci zajęłyby miejsce dotychczasowego parku obok poczty. Z obserwacji mieszkańców wiadomo, że z parku korzystają najczęściej miejscowi smakosze piwa, o czym świadczą porozrzucane butelki. Kandydatka na sołtysa zdradziła nam, że jeśli zostanie sołtysem chciałaby również zadbać o dorosłych, między innymi zorganizować wycieczkę nad morze, również z funduszu sołeckiego. – Chcę być takim sołtysem, który będzie łącznikiem pomiędzy mieszkańcami a wójtem i radą gminy – mówi Marzena Jabłońska. – Dla mnie sołtys to nie tylko zbieranie podatków, ale coś więcej. To organizowanie spotkań i zebrań z mieszkańcami, zbieranie pomysłów i problemów, przekazywanie treści uchwał i dbanie o dobro ludzi – powiedziała kandydatka.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.