Lubowidz. Marzena Jabłońska nowym sołtysem

Od ubiegłego piątku Lubowidz ma nowego sołtysa. Spośród dwóch kandydatek wybrano Marzenę Jabłońską, która po raz pierwszy sprawuje taką funkcję społeczną. Radni uchwalili też utworzenie funduszu sołeckiego w gminie na 2012 rok
Nowa pani so�tys Lubowidza przyjmuje gratulacje od w�jta Krzysztofa Zi�kowskiego

Joanna Stachowicz

joasia892@wp.pl

W gminie Lubowidz nadal trwają wybory sołtysów. W Lubowidzu i Zieluniu w dniu wyborów zgromadziła się spora liczba osób. Po naszej publikacji dotyczącej wyborów w Lubowidzu zdaniem niektórych mieszkańców do wyborów przyszło o wielu więcej mieszkańców.

-W latach poprzednich zazwyczaj przychodzili tylko rolnicy, dzisiaj widzę dużo więcej ludzi – mówi jedna z mieszkanek Lubowidza.

Na sołtysa kandydowały dwie panie dotychczasowa sołtys Krystyna Kalinowska oraz Marzena Jabłońska. Na sto trzydzieści osób, które wzięły udział w głosowaniu tajnym, znaczna większość zagłosowała na Marzenę Jabłońską. Wybrano też radę sołecką w skład, której weszły następujące osoby Wanda Jabłońska, Katarzyna Kalinowska oraz Florian Wrzosek.

Podczas wtorkowej sesji rady gminy uchwalono też fundusz sołecki w gminie na 2012 rok. Oznacza to, że na każdą wieś przypadnie pewna pula pieniędzy uzależniona od ilości mieszkańców w danej miejscowości. Z tych funduszy sołtysi będą mogli w porozumieniu z mieszkańcami inwestować w udoskonalanie choćby estetyki wsi.

To jeszcze nie koniec wyborów. W gminie Lubowidz wybieranie jeszcze trwa. Pełna lista sołtysów z gminy Lubowidz i ze wszystkich gmin powiatu żuromińskiego zostanie opublikowana w Kurierze.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.