Lubowidz. Nowe place zabaw

Dwa nowe place zabaw powstały w gminie Lubowidz. Jeden przy szkole w Lubowidzu, drugi na terenie Zespołu Szkół w Syberii. Łączny koszt ich wybudowania to ok. 350 000 złotych. Podobny plac zabaw w przyszłym roku powstanie w Zieluniu. W roku 2013 gmina ma zamiar pobudować kolejnych pięć.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Z dwóch nowych placów zabaw mogą korzystać już dzieci w Gminie Lubowidz. Nowe place powstały tuż przy Zespole Szkół w Lubowidzu oraz Zespole Szkół w Syberii. Łączny koszt pobudowania placów zabaw to ok. 350.000 złotych. W dużej mierze budowę dofinansowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z programu Radosna Szkoła na realizację tych inwestycji Gmina Lubowidz pozyskała 172.000 złotych. W najbliższych dwóch latach w gminie mają powstać kolejne tego typu inwestycje.

– Na dzień dzisiejszy jesteśmy w trakcie przygotowywania wniosku i lokalizacji terenu pod plac zabaw w Zieluniu – informuje wójt Krzysztof Ziółkowski – Zbudowany będzie od w przyszłym roku – dodaje.

Jak informuje wójt, to nie będzie ostatni plac zabaw, jaki wybuduje gmina. W 2013 roku pobudowanych zostanie ich aż pięć.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.