Lubowidz. Pół wieku razem. Złote gody w Lubowidzu

- Trzeba się kochać – odpowiadają zgodnie pp. Boguccy z Lubowidza na pytanie, jaka jest recepta na długowieczność małżeństwa.29 zakochanych par z 50-letnim stażem odznaczył w imieniu Prezydenta Wójt Gminy Lubowidz Krzysztof Ziółkowski.
Wsp�lne zdj�cie jubilat�w z gminy Lubowidz

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

29 par z gminy Lubowidz otrzymało odznaczenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 50 lat pożycia małżeńskiego. Medale wręczał małżeństwom wójt Krzysztof Ziółkowski podczas uroczystego spotkania w Strażnicy OSP w Lubowidzu. Spotkanie odbyło się w sobotę 24 września.

Złote gody małżeństwa z gminy Lubowidz rozpoczęły Mszą św. odprawianą przez ks. Sławomira Rosińskiego z Zielunia i ks. Tadeusza Nikicina z Lubowidza.

Następnie jubilaci udali się do Strażnicy OSP. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sylwia Kordalska odczytałą list od Prezydenta. Przemówił wójt. Później oboje wójt Ziółkowski i kierownik Kordalska wręczyli 29 małżeństwom „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest to polskie cywilne odznaczenie państwowe.

Ustanowiono je w latach 60 – tych ubiegłego wieku jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Jaka jest recepta na zgodne i długie życie we dwoje, spytaliśmy jubilatów.

pp. Badaczewscy ze Zdrojek (52 lata w związku): Należy iść zawsze w tę samą stronę. Jedna osoba musi rozumieć drugą lub próbować rozumieć.

pp. Boguccy z Lubowidza (52 lata razem): Trzeba żyć dobrze. Być dobrym i się kochać. Mąż zawsze musi być za żoną i żona za mężem.

pp. Ulanowscy z Cieszk (54 lata we dwoje): Trzeba żyć zgodnie. Umieć ustąpić jeden drugiemu.

Czego i Czytelnikom życzymy.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.