Lubowidz. Pieniądze dla uzdolnionych

Gmina Lubowidz będzie przyznawać stypendia najbardziej uzdolnionym uczniom. Tak na ostatniej sesji zdecydowali radni, jednogłośnie przyjmując regulamin stypendiów dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Radni nie mieli w�tpliwo�ci: Uchwa�� trzeba przyj��

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Gmina Lubowidz będzie przyznawać stypendia najzdolniejszym. Decyzja ta zapadła w piątek na ostatniej sesji rady gminy. Uchwała trafiła na sesję po konsultacjach z dyrektorami poszczególnych placówek, a także komisjami rady gminnej.

– Występujemy w tym momencie z nowym pomysłem. On nie jest oryginalny w skali kraju, natomiast u nas w gminie stypendia pojawią się po raz pierwszy – mówił na sesji Rady Gminy zastępca wójta Rafał Woźnowski.

Projekt uchwały został przyjęty przez radnych z wielką aprobatą. Głosowali oni jednogłośnie „za”. Na pieniądze mogą liczyć ci uczniowie, którzy będą legitymowali się bardzo wysoką średnią ocen, a także będą wyróżniali się dodatkowymi, wyjątkowymi osiągnięciami. Szczególnie uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych na terenie gminy Lubowidz stypendia otrzymają już w tym roku.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.