Lubowidz. Wizyta Mirosława Koźlakiewicza

W środę 9 marca gminę Lubowidz odwiedził poseł Mirosław Koźlakiewicz. Spotkał się z władzami gminy, gdzie podczas rozmowy wójt Krzysztof Ziółkowski wraz ze swoim zastępcą Rafałem Woźnowskim przybliżyli sytuację i kondycję, w jakiej gmina się znajduje.
Pose� Miros�aw Ko�lakiewicz podczas wizyty w gminie Lubowidz

Rozmawiano o szkołach, które prawdopodobnie przejdą w gminie swoją reformę, bo są przymiarki do utworzenia zespołów szkół, o inwestycjach, statusie mieszkańców, pomocy społecznej, siatkarkach, pozyskiwaniu funduszy, planach i sprawach bieżących.

– Trafiliście na wyjątkowo ciężki czas, jeśli chodzi o fundusze unijne – powiedział poseł Koźlakiewicz – Środki unijne są już prawie rozdysponowane, a kolejne dopiero w 2014 roku, ale najważniejsze są pomysły i starania i to cieszy, że młodym ludziom chce się działać i pracować w samorządach gminnych – pochwalił poseł nowe władze gminy.

Obiecał też, że w razie potrzeby będzie służył pomocą w nawiązaniu różnych kontaktów. Taka niecodzienna wizyta ludzi z parlamentu może służyć wymianie doświadczeń, przedyskutowaniu różnych pomysłów i zobrazowaniu życia przeciętnej wiejskiej gminy.

Joanna Stachowicz

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.