Lubowidz. Wójt na czacie

Z Nowym Rokiem nowym krokiem. Wójt Lubowidza Krzysztof Ziółkowski i jego zastępca Rafał Woźnowski piszą blogi. To pierwszy taki przypadek w powiecie żuromińskim, żeby władze wykonawcze w taki sposób kontaktowały się ze społecznością.
�Kroniki prawdziwe� strona g��wna blogu Krzysztofa Zi�kowskiego

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Na początku stycznia powstają dwa blogi (blog, upraszczając, to taki internetowy pamiętnik). Jeden zakłada wójt Lubowidza Krzysztof Ziółkowski, drugi jego zastępca Rafał Woźnowski. Blogi powstają niemal w jednym czasie. Pierwszy 7 stycznia (Rafał Woźnowski „…między czernią a bielą…”), drugi 13 stycznia (Krzysztof Ziółkowski „Kroniki prawdziwe”).

[b]Po co?[/b]

Jak twierdzą obaj wójtowie, ich blogi są próbą odpowiedzi na zarzuty, które pojawiają się pod ich adresem w Internecie. Z pewnością chodzi tu o wpisy na stronie internetowej Kuriera (kurierkurierzurominski.pl), gdzie pojawia się wiele wpisów dotyczących działań i decyzji wójtów. Komentarze te są często nieprzychylne. Wójtowie chcą z nimi dyskutować. Prostować. Twierdzą, że często komentarze te to zwykłe oszczerstwa tworzone przez politycznych wrogów.

[b]Patent na prawdę[/b]

Już tytuły obu blogów zdradzają nam zamysły ich autorów. Blog wójta Krzysztofa Ziółkowskiego nosi tytuł „Kroniki prawdziwe”, blog Rafała Woźnowskiego nazywa się „Między czernią a bielą”, a w jednym z pierwszych wpisów Woźnowski pisze: „Informacja. Prawdziwa, w miarę poukładana, niekiedy radosna, niekiedy trudna i nieprzyjemna”. Zatem jak twierdzą obaj autorzy, w ich wpisach będzie pojawiała się prawda. Na temat prawdy jednak wylano już morze słów, a najtrafniejsze spostrzeżenia jej dotyczące sformułował Józef Tischner: są trzy rodzaje prawdy: świenta prowda, tyż prowda i gówno prowda. Który rodzaj prawdy pojawiać się będzie w blogach wójtów? Czas nam na to odpowie.

[b]

Do tej pory[/b]

Pierwszy założył swój blog zastępca wójta Rafał Woźnowski. Blog zapowiedziany został reklamą w Kurierze, a pierwszy wpis datujemy na 7 stycznia. Od tej pory zastępca wójta zamieścił na swoim blogu 15 artykułów (wpisów). Większość z nich dotyczy pracy w Urzędzie i samego autora. Pojawiają się tez wpisy ukazujące zainteresowania autora: literaturę, filozofię, sport. Artykuły komentowane są przez internautów (45 komentarzy), większość z nich są to komentarze przychylne.

Blog wójta Krzysztofa Ziółkowskiego „Kroniki prawdziwe” powstał 13 stycznia. Do tej pory pojawiło się w nim 6 artykułów. Wójt stara się komentować bieżące wydarzenia. Na razie wyłącznie kulturalne. Wyraźnie też widać, że wójt walczyć chce w blogu z oszczerstwami pod adresem pracy Urzędu i swoim. Ostatni wpis skierowany jest przeciw „grekko” anonimowemu autorowi komentarzy dotyczących wójta. Ziółkowski w dość niewybredny sposób krytykuje internautę. Niestety z blogu wójta nie dowiemy się, co takiego miał do powiedzenia internauta. Artykuły wójta skomentowano 17 razy.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.