Lubowidz. Z wysypiska powstaje miejsce rekreacji

Najpierw była to dzika żwirownia, później dzikie wysypisko śmieci, a teren należał do Skarbu Państwa. Od 30 maja 2012 roku działka o powierzchni 1 ha należy do Urzędu Gminy w Lubowidzu, a po wysypisku już nie ma śladu. W przyszłym roku w tym miejscu we wsi Purzyce powstać ma miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe.
W�jt przedstawia wizj� zagospodarowania miejsca

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W Purzycach w gminie Lubowidz powstaje miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe. Na działce o powierzchni 1 ha prowadzone są od pewnego czasu prace. Wójt termin zakończenia inwestycji przewiduje na przyszły rok.

Teren Skarbu Państwa

Przez wiele lat teren ten należał do Skarbu Państwa. Najpierw w tym miejscu była dzika żwirownia, później dzięki wysypisko śmieci porośnięte chaszczami.

– Przeprowadziliśmy procedury komunalizacyjne i prawomocną decyzję o przejęciu działki otrzymaliśmy 30 maja 2012 roku – mówi wójt gminy Lubowidz Krzysztof Ziółkowski – Po przejęciu działki rozpoczęliśmy tam prace porządkowe – dodaje.

Miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe

Teraz powstać ma w miejscu wysypiska miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe. Pierwsze prace wykonane zostały już w tym roku.

– Wiele godzin w tym miejscu spędził nasz gminny sprzęt, ale efekty już widać. Po śmieciach oraz zaroślach nie ma już śladu. Wykorytowaliśmy teren i zabraliśmy się do pracy. My woziliśmy materiał, a mieszkańcy pracowali w czynie społecznym. W ten sposób udało nam się sporo wykonać i sporo zaoszczędzić – dodaje.

Miejsce inwestycji oglądaliśmy z wójtem Krzysztofem Ziółkowski, przewodniczącym rady Michałem Zielińskim i sołtysem Purzyc Zbigniewem Gajewskim. Teraz stoi już duża altana, która w przyszłym roku ma być budynkiem ocieplonym od środka, także jest mały plac zabaw dla dzieci. W planach są m.in. boiska do piłki nożnej, a także siatkówki plażowej.

– Będzie to miejsce spotkań czy zebrań wiejskich, bo do tej pory nie było gdzie takiego zebrania przeprowadzić – dodaje wójt.

– Wielu myślało, że dla tej wsi nie da się zrobić nic, ale pokazaliśmy, że można – mówi wskazując na trwającą inwestycję przewodniczący rady gminy w Lubowidzu Michał Zieliński.

– Cieszę się z tego, co jest zrobione do tej pory – wtrąca sołtys Purzyc Zbigniew Gajewski. Wiem, że do wykończenia tego miejsca potrzeba sporo pieniędzy, dlatego uzbrajam się w cierpliwość. To długotrwały proces – dodaje.

Wójt Gminy Krzysztof Ziółkowski zapewnia jednak, że w 2014 roku miejsce będzie już w pełni urządzone i mieszkańcy będą mogli z niego korzystać.

– Chcemy zakończyć inwestycję w przyszłym roku. To inicjatywa społeczna pochodząca z funduszu sołeckiego. Chodzi o to, żeby mieszkańcy mieli takie inwestycje, jakie oni chcą. Chcemy, żeby się angażowali w życie społeczne, w życie gminy – kończy wójt gminy.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.