Lutocin. „Szanuj las, póki czas”

Pod takim hasłem odbyła się impreza w Szkole Podstawowej w Lutocinie. Jej celem było uświadomienie uczniom znaczenia lasów w życiu człowieka i ich bezcennej roli dla całego świata
.�Matka natura nam wynagrodzi, je�li z natur� b�dziemy �y� w zgodzie� � przekonywali uczniowie, fot. SP Lutocin

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

W tym dniu uczniowie klasy I pod kierunkiem Danuty Pekról przygotowali przedstawienie w którym jako mali przyrodnicy przekazali wszystkim uczniom cenne rady. W dalszej części spotkania głos zabrał zastępca nadleśniczego Jerzy Gębicki, który mówił o tym, jak rośnie las. Ostrzegał uczniów i uczył, jak należy właściwie zachować się w lesie, żeby nie spowodować zagrożenie.

Na spotkaniu był również obecny Wójt Gminy Lutocin Ryszard Gałka, który przedstawił zebranym ekologiczne przedsięwzięcia. Przedstawił i omówił również makietę parku, który jest w trakcie remontu. Następnie przed uczniami wystąpił Ryszard Domżalski. Zachęcał uczniów do odwiedzenia swojego gospodarstwa, w którym prowadzi hodowle zwierząt nie tylko tych domowych. Danuta Pekról podkreśliła, że Państwo Domżalscy są wyjątkowymi miłośnikami przyrody. Czują potrzebę jej pomagania, włączając się w różne akcje związane z ochroną środowiska.

[b]Rozstrzygnięcie gminnego konkursu [/b]

W tym dniu rozstrzygnięty został również gminny konkurs na najpiękniejszy kosz polnych kwiatów EKO-kwiaty. Komisja w składzie: Beata Sobieraj, Marianna Gałka i Anna Paluszewska przyznała nagrody uczniom klasy V Szkoły Podstawowe w Swojęcinie, uczniom klasy Vb i I Szkoły Podstawowej w Lutocinie oraz uczniom klasy III SP w Chraponi.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.