MMA. Łebkowski debiutuje na zawodowym ringu

Kamil Łebkowski zadebiutował na zawodowym ringu MMA. W Poddębicach, 11 czerwca, walczył na gali Ring XF Lightweight Elimination. Żurominianin wygrał tam dwie walki, przegrał jedną i zajął bardzo dobre drugie miejsce. – Sądzę, że był to bardzo udany debiut – mówi Kamil Łebkowski.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W Poddębicach, 11 czerwca, żurominianin Kamil Łebkowski stanął do walki gali Ring XF Lightweight Elimination. Był to debiut zawodnika Okniński MMA Biała Podlaska na zawodowym ringu. Łebkowski występował w wadze lekkiej do 70 kg. Prestiżowe zawody, w których główną nagrodą była kwota 3000 złotych, ściągnęły wielu bardzo dobrych zawodników, dlatego zgromadzeni kibice mogli oglądać bardzo dobre widowisko. W Poddębicach znakomicie spisał się nasz zawodnik, który w swoim debiucie zajął bardzo dobre wysokie drugie miejsce.

– Do tych zawodów przygotowywałem się prawie dwa miesiące – mówi Kamil Łebkowski. Ciężka praca zaowocowała dobrym występem i drugim miejscem – dodaje.

W drodze do finału Łebkowski rozprawił się z dwoma przeciwnikami. Najpierw pokonał Jakuba Szymańskiego. Ciosy w stójce, później uderzenia w parterze i w niecałe trzy minuty nasz zawodnik awansował do czwórki. Tam mierzył się z Michałem Palmowskim. Walka ułożyła się podobnie jak pierwsza. Kamil Łebkowski ponownie w stójce nie dał szans rywalowi i zmiótł go z ringu jeszcze szybciej niż poprzednika. Dwa zwycięstwa przez techniczny knockout zapewniły finał.

– Niestety finałowa walka nie poszła po mojej myśli – ocenia Łebkowski. Plan miałem taki sam jak we wcześniejszych walkach. Niestety trafiłem na bardzo dobrego zawodnika, który

swoimi umiejętnościami zapaśniczymi pokonał mnie na punkty – kontynuuje zawodnik Okniński MMA.

Pomimo porażki w finale żurominianin może być zadowolony ze swojego debiutu. Pokazał się z bardzo dobrej strony. Gratulujemy i liczymy na następne udane występy.

[b]Ćwierćfinał[/b]

Kamil Łebkowski pok. Jakuba Szymańskiego przez TKO (uderzenia w parterze), 2:40, runda 1

[b]Półfinały[/b]

70 kg.: Adam Golonkiewicz pok. Rafała Nowasielskiego przez większościową decyzję (19-19, 20-16, 20-18), 5:00, runda 2.

70 kg.: Kamil Łebkowski pok. Michała Palmowskiego przez TKO (uderzenia w stójce), 2:36, runda 1

[b]Finał [/b]

70 kg.: Adam Golonkiewicz pok. Kamila Łebkowskiego przez jednogłośną decyzję (20-18, 20-18, 20-17), 5:00, runda 2

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.