MŁODZIEŻ ROZMAWIAŁA O MYŚLENIU

WYDARZENIA\ Z okazji rocznicy urodzin ks. Józefa Tischnera, która przypadała 12 marca, w Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie zorganizowano spotkanie na temat myślenia, oparte o jego teksty.

„Nie ma dla człowieka większego niebezpieczeństwa, niż bezmyślność” – mawiał ks. Józef Tischner. Jego teksty stały się przyczynkiem do zorganizowania spotkania pt. „Lekcja czytania”, które prowadził Wojciech Bonowicz – krakowski poeta , publicysta Tygodnika Powszechnego, dziennikarz, biograf księdza Tischnera i jak się okazało podczas spotkania, jego student. Laureat licznych nagród literackich i poetyckich.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie na przykładzie tekstów Tichnera zastanawiali się, co znaczy myśleć, dlaczego trzeba się uczyć myślenia, jak to robić. Próbowali też odpowiedzieć na pytanie, czy ważne jest, by człowiek umiał zmienić od czasu do czasu swój punkt widzenia świata.

– Na zakończenie Lekcji młodzież otrzymała od biblioteki egzemplarze Tygodnika Powszechnego oraz reklamowe długopisy od Fundacji – informują nas pracownice biblioteki. Jak dodają, „Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.