MOTO MIKOŁAJE DLA SZPITALA

WYDARZENIA\ Członkowie żuromińskiego klubu motocyklowego „Moto Ósemka” zorganizowali niecodzienną akcję. Jej celem była zbiórka pieniędzy na doposażenie oddziału pediatrycznego żuromińskiego szpitala. Przez godzinę zebrali 2,7 tys. zł.

Kilkunastu miłośników motorów zebrało się w sobotę, 8 grudnia, przed siedzibą klubu przy ul. Lidzbarskiej, by po krótkim instruktażu wyjechać kawalkadą w miasto. – Postanowiliśmy pierwszy raz zorganizować akcję pt. „Moto Mikołaje”. Będziemy zbierać datki na wyposażenie i remont sali zabaw dla dzieci na oddziale pediatrycznym w naszym szpitalu – mówił nam przed wyjazdem w miasto członek klubu, Andrzej Rogoziński.

Chwile potem motocykliści ubrani w stroje Mikołaja, z czapkami na głowach, sztucznymi brodami i niejednokrotnie świątecznymi akcentami na motorach jeździli po mieście i zachęcali mieszkańców miasta oraz przybyłych z powiatu do wrzucania datków do specjalnych puszek. Mieli ze sobą słodkości i dobre humory.

Po godzinie udało się zebrać 2,7 tys. zł. Jak podaje Rogoziński, sobotnia akcja była kolejną z rzędu, podczas której zbierano środki na szczytny cel doposażenia sali dla dzieci w szpitalu. Ale na pewno nie ostatnią.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.