Maraton. Rewelacyjne wyniki biegaczy

Tegoroczny Maraton Metropolii przyniósł kibicom znakomite wieści. Nasi biegacze odnieśli niebywałe sukcesy. Artur Piotrowski startujący w półmaratonie zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Kenijczykiem Sawe Kiprotich Elisha, natomiast startujący w maratonie w kategorii Open Zbigniew Sadowski aż o blisko dziesięć minut pobił rekord życiowy zajmując trzecie miejsce Mistrzostw Polski Pracowników Oświaty. Z dobrej strony pokazał się również Wojciech Sadowski startujący w maratonie na rolkach.
Zbigniew Sadowski by� trzeci w marato�skim biegu w�r�d pracownik�w o�wiaty

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W niedzielę, 15 maja, odbył się coroczny, rozgrywany od 1983 roku maraton uliczny Maraton Metropolii Bydgoszcz – Toruń. W tym roku biegaczom nie dopisała pogoda. Padający deszcz utrudniał rywalizację, ale nie przeszkodziło to zawodnikom reprezentującym powiat żuromiński w uzyskaniu rewelacyjnych wyników. Nasi przedstawiciele pobiegli, bijąc swoje najlepsze osiągnięcia. Wysoką formę potwierdził biegacz z Syberii Artur Piotrowski. Po raz kolejny udowodnił, że na dystansie 21 kilometrów (tyle liczy trasa półmaratonu, w którym startował) czuje się bardzo dobrze. Na trasie szybszy był od niego jedynie Kenijczyk Sawe Kiprotich Elisha. Piotrowski dobiegł do mety w Toruniu z wynikiem 1 godzina 15 minut i 47 sekund i pobił swój najlepszy tegoroczny wynik z Maratonu Wiązowskiego o dwie minuty. Na pełnym dystansie 42 kilometrów i 195 metrów w kategorii Open startował Zbigniew Sadowski. Biegacz z Bieżunia zanotował najlepszy start. Swój rekord życiowy z Dębna poprawił aż o prawie dziesięć minut. Wynik 3 godziny 2 minuty i 14 sekund pozwolił uplasować się Sadowskiemu w ogólnej klasyfikacji na trzydziestej pozycji. Sukces odniósł w Mistrzostwach Polski Pracowników Oświaty, gdzie wynik ten dał mu trzecią lokatę, a drugie miejsce w kategorii M50.

Swojego przedstawiciela mieliśmy także w maratonie na rolkach. Trasę z Bydgoszczy do Torunia na rolkach Wojciech Sadowski pokonał w czasie dwóch godzin dziesięciu minut i czterdziestu sześciu sekund i rywalizację zakończył na 65 miejscu.

[b]Wyniki[/b]

Półmaraton kat. Open

1. Sawe Kiprotich Elisha (Kenia) 01:03:34

2. Artur Piotrowski 01:15:47

3. Tomasz Polański 01:16:28

[b]

Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty[/b]

1. Jacek Flak-Marcinkowski 02:56:14

2. Mieczysław Wiśniewski 03:01:43

3. Zbigniew Sadowski 03:02.14

[b]

Maraton na rolkach[/b]

1. Piotr Andrzejewski 01:26:36

2. Michał Ignaszak 01:31:47

2. Mikołaj Kowalewski 01:31:47

65. Wojciech Sadowski 02:10:46

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.