Miś w Bieżuniu

„Jadą, jadą misie śmieją się im pysie …” to słowa jednej z piosenek, która znalazły się w repertuarze najmłodszej grupy dzieci na spotkaniu z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieżuniu.
Uczestnicy misiowego spotkania

Wiesław Paszta

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

Jak co roku w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy z uczestników przybył ze swoim ulubionym misiaczkiem i mógł brać udział w konkursie ze znajomości słynnych misiów, wiedzy z życia niedźwiedzi i bohaterów z słynnej książki Alana Aleksandra Milne „Przygody Misia Puchatka” .

Dzieci wysłuchały fragmentu książki czytanej przez burmistrza Bieżunia Andrzeja Szymańskiego.

– To trudna rola, jak występuje się przed takim audytorium – powiedział Andrzej Szymański – Dzieci są dość wymagającymi słuchaczami a i dlatego trzeba się dobrze przygotować do takiego spotkania – podsumowuje burmistrz Szymański.

Po piosenkach i zgadywankach przyszła pora na podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Miś z ulubionej bajki” .

– W tym roku wpłynęło na konkurs rekordowe 94 prace plastyczne – mówi dyrektor placówki Małgorzata Kraśniewska – W zasadzie, jak zawsze, wszyscy są zwycięzcami , ale trzeba wybrać te najlepsze prace – dodaje Kraśniewska.

– Faktycznie tak było – dodaje przewodnicząca jury Lucyna Grabowska – Nadesłane prace były w różnych technikach od rysunku do wyklejanek, ale trzeba podkreślić, że coraz więcej widać w pracach samodzielności dzieci i razem z członkami Jerzym Piotrowskim i Zbigniewem Dobrowolskim mieliśmy trudny wybór.

Następnie przystąpiono do wręczenia dyplomów, nagród książkowych i drobnych upominków dla zwycięzców w trzech kategoriach: 3-4 lata, 5 lat i 6-latków. Wręczali je członkowie jury oraz burmistrz Andrzej Szymański. Po wręczeniu nagród nastąpiła najsłodsza część spotkania czyli poczęstunek ufundowany jak co roku przez Tomasza Kruka ze sklepu „Tomek” w Bieżuniu.

[u]

Wyniki konkursu:[/u]

Kategoria 3-4 lata

I miejsce Julia Pachniewska

II miejsce Maja Kaniecka

III miejsce Michał Radka

oraz wyróżnienia dla: Adrianny Kraśniewskiej i Zosi Grodzickiej

wszyscy z Samorządowego Przedszkola w Bieżuniu

Kategoria 5 lat

I miejsce Krzysztof Figurski z SP w Sławęcinie

II miejsce Ewa Korczewska z SP w Sławęcinie

III miejsce Natalia Pączkowska z Samorządowego Przedszkola w Bieżuniu

oraz wyróżnienia dla Oliwii Wróblewskiej z Samorządowego Przedszkola w Bieżuniu i Wiktora Nowakowskiego z SP w Sławęcinie

Kategoria 6 lat

I miejsce Amelia Radka z SP w Sadłowie

II miejsce Natalia Dobies z Samorządowego Przedszkola w Bieżuniu

III miejsce Julia Górska z SP w Sadłowie

wyróżnienia dla Natalii Banaszek i Karoliny Bukowskiej z Samorządowego Przedszkola w Bieżuniu oraz Natalii Szydłowskiej z SP w Sadłowie

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.