Minisiatkówka. „Czwórki” nie zawodzą

Faworyt do zwycięstwa i bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Polski Kinder+ Sport do Zabrza nie zawiódł. Rosario Lubowidz wygrało pierwszy turniej eliminacyjny, a tuż za podium uplasowała się druga „czwórka” klubu z Lubowidza.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

To pierwszy turniej eliminacyjny w kategorii czwórek siatkarskich Kinder+ Sport na Mazowszu. Do zawodów Rosario zgłosiło dwie drużyny. Jedna z racji tytułu najlepszej drużyny w kraju od razu przystępowała do drugiej rundy. Druga natomiast musiała walczyć w eliminacjach, które przebrnęły bardzo szybko, rozbijając każdego z rywali. W drugiej rundzie nasz zespół trafił do grupy z pierwszą „czwórką” lubowidzkiego klubu. Oprócz naszych dwóch drużyn mierzyliśmy się jeszcze z Praską 30 II Warszawa oraz Olimpem Tłuszcz. Rosario I, jak przystało na faworyta, wygrało wszystkie spotkania bardzo zdecydowanie, od początku wypracowując sobie przewagę. Druga drużyna również spisała się w tej fazie turnieju bardzo dobrze. Mimo porażki z rówieśniczkami z pierwszej drużyny dziewczęta zaliczyły dwa zwycięstwa, co również dało awans do dalszej fazy. W trzeciej rundzie toczyły się spotkania o wejście do finałowej czwórki. W swoich grupach bardzo dobrze spisały się nasze drużyny, ale pech sprawił, że obydwie ekipy znów musiały spotkać się ze sobą w półfinale. Rosario II pierwszą pozycję w grupie przegrało różnicą tzw. małych punktów. Doszło do powtórki z drugiej rundy, a tam znów górą był zespół mistrzyń Polski. Pokonane mierzyły się w spotkaniu o najniższy stopień podium.

– W meczu o trzecie miejsce zagraliśmy bardzo słabo – mówi szkoleniowiec Rosario Marek Zieliński.

Efektem tej gry była porażka i czwarta lokata. Bez niespodzianki natomiast było w finale. Rosario I nie przydarzyła się obniżka formy, wynik nie był zagrożony ani przez chwilę, choć nasz zespół pozwolił ugrać rywalkom najwięcej punktów w całym turnieju. Rosario wygrało mecz do 13.

Rosario I: Weronika Trzeciak, Milena Montowska, Paulina Sobolewska, Natalia Mazurkiewicz, Marta Stańczak

Rosario II: Marcelina Karpińska, Katarzyna Niderla, Julia Stańczak, Dominika Ziółkowska, Wiktoria Lewandowska

Trener: Marek Zieliński

Wyniki

Półfinał

Rosario Lubowidz I – Rosario Lubowidz II 20:10

Volley Płock – Praska 30 Warszawa 20:16

O III miejsce

Rosario Lubowidz II – Praska 30 Warszawa 15:20

Finał

Rosario Lubowidz I – Volley Płock 20:13

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.