Minisiatkówka. Rosario najlepsze we wszystkich kategoriach

IV Praski Festiwal Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy był niezwykle udany dla Rosario Lubowidz. Nasze siatkarki występowały w kategorii dwójek, trójek i czwórek. We wszystkich okazały się bezkonkurencyjne.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W trzech kategoriach wiekowych w Warszawie na IV Praskim Festiwalu Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy rywalizowało Rosario Lubowidz. Trenerzy Marek Zieliński i Zbigniew Margalski wystawili sześć swoich zespołów – dwie drużyny w kategorii „dwójek”, jedną „trójkę”, a także trzy „czwórki”. Nasze zespoły spisały się fenomenalnie. We wszystkich kategoriach byliśmy bezkonkurencyjni.

Sobota dla „dwójek” i „trójek”

Z występem „dwójek” wiązały się pewne obawy szkoleniowców Rosario. Obawy te rozwiane zostały bardzo szybko. Najlepiej zaprezentowała się spośród naszych dwóch zespołów para Anna Kąpińska i Joanna Ostrowska. Pewne zwycięstwa, spokojna gra zaowocowała zdobyciem pierwszego miejsca.

Jak burza przez pierwszą fazę rozgrywek szły „trójki”. Aleksandra Kąpińska, Klaudia Margalska, Andżelika Jasińska wygrywały mecz za meczem, bez najmniejszych kłopotów ogrywały kolejne rywalki. Zadyszka podopieczne Zbigniewa Margalskiego złapała w ścisłym finale. W pierwszym meczu z gospodyniami nasze zawodniczki musiały przełknąć gorycz porażki. Uległy dobrze dysponowanym przeciwniczkom 15:11. Na szczęście dobrze ułożyło się spotkanie Spartakusa z Praską 30. Gospodynie uległy 15:12 i nasze panie miały jeszcze szanse na końcowy triumf. Koncertowa gra Rosario, zwycięstwo do 5 pozwoliło na zajęcie pierwszej lokaty. Decydowały o tym małe punkty.

Niedziela „czwórek”

W kategorii „czwórek” wystawiliśmy aż trzy zespoły. Za faworyta uchodził jednak tylko jeden nasz zespół – Mistrzynie Polski Weronika Trzeciak, Paulina Sobolewska, Natalia Mazurkiewicz, Milena Montowska. Dziewczęta z tej roli wywiązały się znakomicie. Najlepszy zespół Polski nie miał sobie równych w Warszawie. Mimo wielkiej mobilizacji w szeregach rywali, chęci sprawienia niespodzianki nasze zawodniczki nie pozwoliły sobie na chwilę rozprężenia. W pełni skoncentrowane podchodziły do każdego spotkania, co powodowało, że od pierwszych akcji uzyskiwały przewagę. W spotkaniach finałowych ta przewaga była jeszcze bardziej widoczna. Boleśnie przekonała się o tym trzecia drużyna w kategorii „czwórek”. Siatkarki Zielińskiego były bezlitosne, wygrywając do trzech, jednak punkty zdobyte przez rywalki wynikały tylko z błędów naszej drużyny. Również wysoko wygraliśmy z drugą drużyną turnieju. W pojedynku ze Spartakusem Warszawa straciliśmy zaledwie dwanaście oczek.

Składy zwycięskich drużyn:

Dwójki: Anna Kąpińska, Joanna Ostrowska

Trójki: Aleksandra Kąpińska, Klaudia Margalska, Andżelika Jasińska, Marta Stańczak

Czwórki: Weronika Trzeciak, Paulina Sobolewska, Natalia Mazurkiewicz Milena Montowska

Wyniki:

„Dwójki”

1. Rosario Lubowidz

2. Spartakus Warszawa

3. Praska 30 Warszawa

„Trójki”

1. Rosario Lubowidz

2. Praska 30 Warszawa

3. Plas Warszawa

„Czwórki”

1. Rosario Lubowidz

2. Spartakus Warszawa

3. Praska 30 Warszawa

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.