Minisiatkówka. Rozpoczynają marsz po awans

Uczniowski Klub Sportowy Rosario Lubowidz rozpoczyna walkę o awans na Mistrzostwa Polski. W Lesznowoli odbył się turniej rozstawiający do zawodów z cyklu Kinder+ Sport. Nasze zawodniczki pokazały, że są w mistrzowskiej formie.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Rozpoczęła się kolejna edycja turnieju minisiatkówki o Puchar Kinder+ Sport, którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Siatkowej. Po ubiegłorocznym historycznym wyczynie zawodniczek naszego klubu teraz apetyty są równie wysokie. Przypomnijmy. W ubiegłym roku w turnieju finałowym w kategorii siatkarskich „dwójek” Joanna Karpińska, Paulina Sobolewska i Natalia Mazurkiewicz zdobyły tytuł Mistrzyń Polski, a w nagrodę oglądały na żywo, prosto z Triestu spotkania Mistrzostw Świata polskich siatkarzy. Teraz te zawodniczki występują już w „trójkach”, a w „dwójkach” mamy nowe, zdolne zawodniczki. W sobotę 5 lutego w Lesznowoli odbył się turniej rozstawiający. Do eliminacji stanęło ponad 200 zawodniczek. Pięćdziesiąt cztery zespoły w kategorii „dwójek” oraz trzydzieści w „trójkach”. Rosario Lubowidz wystawiło sześć drużyn – po trzy w każdej kategorii. Eliminacje przeszły jak burza nasze wszystkie drużyny, wygrywając z łatwością wszystkie pojedynki. Schody dla niektórych rozpoczęły się w kolejnej fazie.

[b]Bez niespodzianki[/b]

Wynikiem oczekiwanym zakończyły się zmagania „dwójek”. Niepokonane na żadnym turnieju Aleksandra Kąpińska i Klaudia Margalska nie dały szans rywalkom w Lesznowoli.

Od eliminacji aż po finały nasze zawodniczki z łatwością pokonywały kolejne przeszkody, a najlepszym dowodem na znakomitą formę tej pary jest zwycięstwo w półfinałowym starciu z SP 277 Warszawa aż 15:1. Bardzo dobrze wypadła trzecia drużyna Rosario. Młodsze o dwa lata podstawowe zawodniczki, a rezerwowa o rok dobrze radziły sobie w pojedynkach ze starszymi koleżankami, ostatecznie zajmując szóste miejsce. To bardzo dobrze rokuje na przyszłość, gdy Anna Kąpińska, Zuzanna Montowska i Joanna Ostrowska będą grały z rówieśniczkami. Szkoleniowcy liczą na dalszy rozwój tych zawodniczek i już zacierają ręce. Niestety nie do przejścia okazały się rywalki Rosario II w drugiej rundzie. Nieszczęśliwie młode siatkarki trafiły do bardzo mocnej grupy m.in. z Rosario I i nie przebrnęły tej fazy rozgrywek. Zostały sklasyfikowane na miejscach 9-16.

[b]Podium Rosario[/b]

W kategorii trójek podium należało do Rosario Lubowidz. Na trzy miejsca pierwsze dwa to zespoły naszego powiatu. Trudniejszą przeprawę natomiast miała trzecia drużyna. Do strefy medalowej nie udało się awansować, ale trójka Marcelina Karpińska, Katarzyna Niderla i Julia Stańczak zajęła siódmą lokatę. Rosario I i Rosario II gładko przebrnęły przez eliminacje, drugą fazę, półfinały i co nie powinno nikogo już dziwić stanęły naprzeciw siebie w spotkaniu finałowym. W finale emocji nie zabrakło, a nasze zawodniczki pokazały kibicom wiele szybkich i widowiskowych akcji. Na parkiecie było wszystko – perfekcyjne ataki, znakomite obrony i niestety… kontuzja. Mimo złamanego palca u nogi Dominika Ziółkowska dotrwała do końca spotkania i pomogła koleżankom rozstrzygnąć to spotkanie na przewagi na korzyść swojej drużyny. Rosario I wygrało 30:28, a set rozgrywany był do piętnastu zdobytych punktów!

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.