Minisiatkówka. Towarzyskie zwycięstwa Rosario

Na parkiecie hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce najmłodsze siatkarki Rosario Lubowidz rywalizowały w turnieju minisiatkówki. W kategorii siatkarskich „dwójek” i „trójek” podopieczne Zbigniewa Margalskiego nie miały sobie równych.
UKS Rosario Lubowidz wygra�o turniej w Ostro��ce w dw�ch kategoriach

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Jak co roku w Ostrołęce na początku roku odbył się turniej minisiatkówki dziewcząt organizowany przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowo Turystycznych i Infrastruktury Technicznej wspólnie z OTPS Nike Ostrołęka. W Ostrołęce rywalizowały drużyny „dwójek” i „trójek”.

[b]Złote „dwójki” [/b]

W sobotę w hali im. Arkadiusza Gołasia rywalizowały siatkarskie „dwójki”. Uczniowski Klub Sportowy Rosario Lubowidz wystawił w tej kategorii trzy drużyny. Jedna z ekip jest bardzo dobrze znana kibicom – Anna Kąpińska, Joanna Ostrowska, Zuzanna Montowska odnoszą już pewne sukcesy na arenie wojewódzkiej. Podobnie było tym razem. Siatkarki z Lubowidza w pierwszej fazie wręcz gromiły przeciwniczki. Dwa zwycięstwa do zera, a także do dwóch i czterech pozwalały z nadzieją patrzeć na następne etapy rywalizacji.

– Przeciwnik, z którym mieliśmy się spotkać w finale był spoza naszego województwa, a więc nam nieznany – mówił szkoleniowiec Zbigniew Margalski.

Mimo to dziewczęta poradziły sobie. Wygrywając 15:12. Pozostałe dwie drużyny dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siatkówką. Każdy taki turniej to dodatkowa nauka. To jednak nie przeszkodziło Rosario II przebrnąć przez pierwszą fazę turnieju i ostatecznie zająć wysokie dziesiąte miejsce w gronie 36 drużyn.

[b]Złote „trójki”[/b]

Po rywalizacji „dwójek” swoje zmagania rozpoczęły siatkarskie „trójki”. Rosario Lubowidz w tej kategorii wystawił jedną, bardzo silną drużynę. Faworytki imprezy Aleksandra Kąpińska, Klaudia Margalska, Andżelika Jasińska i Marta Stańczak nie zawiodły. Od pierwszych spotkań były bardzo skoncentrowane, dobrze broniły i były bezbłędne w ataku. Bez najmniejszych problemów pokonywały kolejne rywalki w grupie, by w finale zmierzyć się z dobrze znanymi im zawodniczkami 13 Radom, z którymi toczą wyrównane, często zwycięskie, boje. Tym razem również wszystko ułożyło się po myśli siatkarek z Lubowidza. Podopieczne Marka Zielińskiego odniosły zasłużone, wyraźne zwycięstwo 15:9.

Dwójki:

Rosario Lubowidz I – Anna Kąpińska, Joanna Ostrowska, Zuzanna Montowska

Rosario Lubowidz II – Julia Kulwicka, Justyna Rzymkowska

Rosario Lubowidz III – Nikola Lempek, Aleksandra Jędrzejewska, Wiktoria Czyżyk

Trener: Zbigniew Margalski

Trójki:

Rosario Lubowidz: Aleksandra Kąpińska, Klaudia Margalska, Andżelika Jasińska, Marta Stańczak

Trener: Marek Zieliński

Klasyfikacja końcowa „dwójek”:

1. Rosario Lubowidz I

2. Dargfil Tomaszów Mazowiecki I

3 Esperanto Warszawa I

Klasyfikacja końcowa „trojek”:

1. Rosario Lubowidz

2. 13 Radom I

3. MOS Wola Warszawa I

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.