Minisiatkówka. Wyniki przerosły oczekiwania

Rosario Lubowidz przyzwyczaiło kibiców powiatu żuromińskiego do sukcesów. Kolejne doskonałe starty nie dziwią więc nikogo. Tym razem wyniki przerosły najśmielsze oczekiwania. Klub z Lubowidza nie miał sobie równych w kategorii „dwójek” i „trójek”. W tej ostatniej na pierwsze pięć drużyn cztery to zespoły Rosario.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W dniach 18-19 grudnia w odbył się ostatni w tym roku turniej minisiatkówki dziewcząt. Tradycyjnie w grudniu Nike Ostrołęka we współpracy z Wydziałem Rozwoju Gospodarczego i Promocji, Urzędu Miasta Ostrołęka oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizował turniej o dla najmłodszych adeptek piłki siatkowej. W tym roku na zaproszenie odpowiedziało dziesięć klubów z całego Mazowsza. W trzech kategoriach wiekowych (1998, 1999 i 2000) mecze rozgrywało w sumie ponad sto pięćdziesiąt dziewcząt. Z klubu UKS Rosario Lubowidz było to siedem zespołów. Trzy w kategorii siatkarskich „dwójek” i cztery w „trójkach”. Wszyscy liczyli na kolejny dobry występ, ale ten przerósł najśmielsze oczekiwania.

[b]Super „dwójki”[/b]

Zgodnie z oczekiwaniami zakończył się turniej dwójek. Niemająca sobie równych w tym sezonie „dwójka” – Aleksandra Kąpińska, Klaudia Margalska ponownie była niepokonana. Wygrała wszystkie swoje spotkania i wyprzedziła inną „dwójkę” naszego klubu Angelikę Jasińską i Martę Stańczak. Znakomity występ zanotowały także najmłodsze dziewczęta Rosario Anna Kąpińska, Zuzanna Montowska, Joanna Ostrowska. Pierwsze dwie są dwa lata młodsze od rywalek, a ta ostania o rok. Nie przeszkadza im to jednak w wygrywaniu i zbieraniu cennego doświadczenia. Na tym turnieju „pukały” już do czołówki. Ostatecznie zajęły jednak wysoką szóstą pozycję na dwadzieścia zespołów.

[b]„Trójki” deklasują[/b]

Tego nie spodziewał się nikt. Pierwsze cztery pozycje zajęły zespoły Rosario Lubowidz. Znakomita gra naszych siatkarek wprawiała w osłupienie nie tylko kibiców w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce, ale również trenerów. Wszystkie nasze zespoły zagrały wyśmienicie. Zaskoczyły pozytywnie Aleksandra Kąpińska, Klaudia Margalska, Angelika Jasińska – zawodniczki o rok młodsze od pozostałych. Zajęły drugie miejsce. Miały przy tym troszkę szczęścia, gdyż dwa nasze najlepsze zespoły Rosario spotkały się w meczu o wejście do finałowej trójki. Niebawem kolejny sprawdzian – w połowie stycznie silnie obsadzony turniej w Warszawie.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.