Mistrz, mistrz Rosario! Mistrz, mistrz Rosario!

Rosario Lubowidz obroniło tytuł mistrzyń Mazowsza w kategorii młodziczek. Podopieczne Marka Zielińskiego i Zbigniewa Margalskiego potwierdziły swoją dominację w województwie. W Żurominie nasze dziewczęta nie miały sobie równych, wręcz demolując kolejne rywalki.
Mistrz Mazowsza kat. m�odziczek 2014 � Rosario Lubowidz

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W miniony weekend 8-9 lutego w hali sportowej w Żurominie odbył się turniej o Mistrzostwo Mazowsza młodziczek. Cztery zespoły w województwie stanęły do walki o miano tego najlepszego zespołu. Tytułu sprzed roku bronił zespół Rosario Lubowidz. To właśnie podopieczne Marka Zielińskiego i Zbigniewa Margalskiego były stawiane w roli faworyta. Nie tylko z powodu ubiegłorocznego triumfu, ale także znakomitej postawy w ligowym sezonie młodziczek.

Potwierdziły dominację

Turniej w Żurominie tylko potwierdził dominację naszego zespołu. Na oczach szkoleniowców, dyrektorów szkół, rodziców i kibiców dziewczęta nie miały litości dla swoich przeciwniczek. Niesione szalonym dopingiem wspomaganym bębnami i wuwuzelami Rosario zdobywało kolejne punkty. Siłę zespół z Lubowidza pokazał w pierwszym starciu z Ósemką Siedlce. Siedlczanki w całym spotkaniu zdobyły… dziewiętnaście punktów. Zespół złożony z reprezentantek kadry Mazowsza został wprost zmieciony z parkietu. Troszkę lepiej na tle naszego zespoły wypadły stołeczne zawodniczki. SMS Warszawa również nie miał szans w starciu z Rosario. Pierwszy set sobotniego pojedynku wyglądał podobnie do starcia z Ósemką. Nasze dziewczęta grały praktycznie bezbłędną siatkówkę. Siały postrach po drugiej stronie siatki dobrą, punktową zagrywką. Świetne w obronie, bezbłędne w kontrach. Mecz nie mógł się skończyć inaczej niż zdecydowanym zwycięstwem. Przysłowiową kropkę nad „i” Rosario postawiło w niedzielę, pokonując Legionovię Legionowo. Pierwszy set był kolejnym popisem siatkówki zespołu Zielińskiego i Margalskiego. W drugiej partii na boisku pojawiły się rezerwowe, a wynik i tak był niezagrożony. Pomimo, że to Mistrzostwa Mazowsza to różnica dzieląca Rosario, a pozostałe zespoły była miażdżąca. To nie była różnica klasy, a co najmniej dwóch.

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski w Żurominie

Rosario Lubowidz, wygrywając Mistrzostwo Mazowsza zapewniło sobie awans do turnieju o zasięgu ogólnopolskim. Jeden z turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski odbędzie się w Żurominie.

– Turniej odbędzie się w marcu. Liczymy na liczne przybycie kibiców i głośny doping – informował oficjalnie, kończąc turniej trener Marek Zieliński.

W ubiegłym roku zawodniczki Rosario również mierzyły się z rywalkami w ćwierćfinałach MP i awansowały do ½ finału. Tam zakończyły rywalizację. W tym roku celem Rosario będzie awans do turnieju finałowego. Najpierw jednak ćwierćfinały, a te już w marcu w Hali Sportowej w Żurominie.

Skład:

Trenerzy: Marek Zieliński, Zbigniew Margalski

Wyniki:

Rosario Lubowidz – Ósemka Siedlce 2:0 (25:8, 25:11)

SMS Warszawa – Legionovia Legionowo 2:0 (27:25, 25:23)

Rosario Lubowidz – SMS Warszawa 2:0 (25:10, 25:15)

Legionovia Legionowo – Ósemka Siedlce 0:2 (19:25, 19:25)

Ósemka Siedlce – SMS Warszawa 1:2 (25:16, 23:25, 11:15)

Rosario Lubowidz – Legionovia Legionowo 2:0 (25:7, 25:18)

Klasyfikacja

1. Rosario Lubowidz

2. SMS Warszawa

3. Ósemka Siedlce

4. Legionovia Legionowo

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.