Moc atrakcji na Płockim Pikniku Lotniczym!

Już 1-2 czerwca 2013 r. w Płocku odbędzie się wielka impreza lotnicza w niezwykłej scenerii malowniczego Wzgórza Tumskiego. Organizatorzy Pikniku, przygotowali dla widzów niepowtarzalne atrakcje w celu spopularyzowania lotnictwa i przybliżenia historii polskiej awiacji jak najszerszemu kręgowi odbiorców.
NULL

W pierwszy weekend czerwca do Płocka ponownie zawitają całymi rodzinami amatorzy lotnictwa z całej Polski, by spędzić Dzień Dziecka w niepowtarzalnej atmosferze. Nad Płockiem znowu będzie można usłyszeć warkot silników, a ze Wzgórza Tumskiego zobaczyć niesamowite akrobacje i przeloty samolotów. W tym roku wśród największych atrakcji znajdą się, m.in. pokazy akrobatyczne jednego z najlepszych pilotów na świecie – Petera Besenyei’a, Mistrza Świata w akrobacji samolotowej i zwycięzcę prestiżowych zawodów Red Bull Air Race, oraz po raz pierwszy w Polsce „chodzącą po skrzydle” Peggy Kreinz. Największym wyróżnikiem Pikniku Lotniczego w Płocku wśród innych tego typu imprez w Polsce, poza niepowtarzalną lokalizacją i możliwością oglądania samolotów z wysokiego na 50 m Wzgórza Tumskiego, jest widowiskowo niska akrobacja w wykonaniu mistrzów pilotażu, czyli AIR SNAKE. Jest to niezwykłe połączenie slalomu i wyścigu pomiędzy 5 pylonami rozstawionymi w powierzchni Wisły. Nie zabraknie również kultowej już w Polsce Grupa Akrobacyjna „Żelazny” ze swoimi niepowtarzalnymi powietrznymi ewolucjami oraz zespołu „Polskie Legendy Lotnictwa” w składzie Artur Kielak na XA-41 i Jerzy Leń na TS-11 Iskra, którzy stworzą dla widzów niezapomniane i pełne emocji trójwymiarowe widowisko na niebie. Wielkiej frajdy widzom powinien dostarczyć pokazowy zrzut bomby wodnej na Wisłę w pozorowanej akcji gaśniczej przez PZL M18 Dromader i lądowanie na Wiśle wodnosamolotu Aviat Husky. Na niebie pojawią się również latające repliki samolotów historycznych, szybowce, spadochroniarze, najmniejszy samolot świata Hummel Bird oraz wiatrakowce Xenon. Wszystkie statki powietrzne będzie można podziwiać również na wystawie statycznej na lotnisku Aeroklubu. To nie wszystkie atrakcje, jakie przygotował Płock na pierwszy weekend czerwca. Z okazji Dnia Dziecka w płockim ZOO odbędzie się impreza rodzinna, na której nie zabraknie zabaw z animatorami, konkursów, gier oraz innych atrakcji. W tym dniu wstęp do ZOO będzie bezpłatny. Na wszystkich odwiedzających ogród zoologicznych czeka ponad 3000 zwierząt w 300 gatunkach (w tym wiele okazów cennych i rzadko spotykanych w innych ogrodach), park linowy ZOOLANDIA oraz zjazd tyrolski. Więcej na www.zoo.plock.pl Pokazy i przeloty samolotów podczas Pikniku Lotniczego najlepiej oglądać z malowniczej skarpy, która jest nie tylko pięknym tarasem widokowym na rozlewającą się po horyzont szeroką wstęgę Wisły, ale także świadkiem kulturowego i historycznego bogactwa miasta. Na Wzgórzu Tumskim powstała katedra i zamek. Tu miał swą siedzibę Władysław Herman i Bolesław Krzywousty, a Płock był wówczas stolicą Polski. Obowiązkowym punktem zwiedzania Płocka jest m.in. Muzeum Mazowieckie, które słynie w kraju i za granicą z najbogatszej w Polsce kolekcji sztuki secesyjnej i art déco. Więcej informacji o Płocku na stronie Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej www.turystykaplock.eu

Chcesz być na bieżąco z piknikowymi aktualnościami – zapraszamy na profil www.facebook.com/lotniczy.plock – gdzie pojawiają się najświeższe informacje oraz na stronę www.lotniczyplock.pl, gdzie można zobaczyć setki zdjęć z poprzednich edycji.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.