NIECH SAMORZĄDY WSPÓŁPRACUJĄ. PROPAGUJMY PROGRAMY ANTYSMOGOWE

SAMORZĄD\ Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Welenc apeluje do wszystkich samorządów, by popularyzowały możliwość skorzystania z dotacji z programów antysmogowych.

– Jest teraz duży program ogłoszony przez rząd, realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i jego agendy, czyli Wojewódzkie Fundusze Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej, a dotyczący ochrony powietrza – powiedział na ostatnim posiedzeniu Rady powiatu we wtorek, 26 marca. Jego zdaniem starostwo powinno wspólnie z gminami zbudować wspólną metodę informowania mieszkańców o możliwości uzyskania takiej dotacji. Bo, jak podkreślił, nie każdy z mieszkańców powiatu, zwłaszcza tych starszych, ma możliwość skorzystania z internetu i złożenia tą drogą wniosku np. o dofinansowanie wymiany pieca.

Zdaniem Welenca mogliby w tym pomóc pracownicy samorządów w zbudowanych do tego celu specjalnych punktach konsultacyjnych w gminach i starostwie, a informację do społeczeństwa można by przekazać społeczeństwu np. za pomocą sołtysów. – Żebyśmy mogli dbać o czyste powietrze i z programów wsparcia skorzystać. Mimo tego, że tak jak w Żurominie będziemy instalować te rożne mierniki. I tak wiemy, że normy są przekroczone. Musimy szukać wśród mieszkańców sojuszników do podjęcia tych inwestycji – dodał. Stwierdził też, że należy możliwość skorzystania z programu szeroko rozpropagować, np. na stronach internetowych samorządów, gdzie dotychczas nie zaobserwował żadnych informacji na ten temat.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.