NIEDZIELA Z 15 ORKIESTRAMI DĘTYMI

II Regionalny Festiwal Strażackich i Amatorskich Orkiestr Dętych- "Żuromińskie Granie 2018" za nami. Jury przyznało pierwsze miejsce Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej. Podczas imprezy wręczyliśmy również nagrody najpopularniejszym OSP.

Muzycy z całej Polski wzięli udział w drugiej edycji Festiwalu Strażackich i Amatorskich Orkiestr Dętych. W ubiegłą niedzielę na scenie w żuromińskim parku wystąpiło 15 orkiestr: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Postomino, Orkiestra Dęta OSP w Zawidzu, Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta „FURIOSO”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Wieczfni Kościelnej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Łukomiu, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lubowidza, Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Kurzętniku, Orkiestra Dęta FOXODEON Gminy Gostynin, Żuromińska Orkiestra Dęta, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej, Orkiestra Dęta gminy Kuczbork przy OSP Zielona, Gminna Orkiestra Dęta w Górze Św. Małgorzaty, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lutocina, Gminna Orkiestra Dęta w Starej Białej oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Lidzbarku.

Zespoły były oceniane przez jury w składzie: Jolanta Lipińska, Adam Witkowski, Kamil Karaszewski. Pierwsze miejsce zostało przyznane Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, drugie zajęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Kurzętniku. Na podium znalazła się jeszcze Gminna Orkiestra Dęta w Starej Białej.

Nagrodę specjalną Prezesa OSP Żuromin dh. Włodzimierza Wiśniewskiego otrzymała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej.

Ponadto jury wyróżniło również dwóch kapelmistrzów za ekspresyjność i wspaniałe prowadzenie orkiestr. Byli to kapelmistrzowie z Wieczfni Kościelnej i Lidzbarka.

Podczas festiwalu zostały również wręczone nagrody laureatom plebiscytu na „Najpopularniejszą Jednostkę OSP Powiatu Żuromińskiego” organizowanego przez redakcję „Kuriera Żuromińskiego”.

Pierwsze miejsce w plebiscycie zajęła OSP Kuczbork, drugie OSP Zieluń, trzecie OSP Kliczewo Duże. Przedstawiciele jednostek otrzymali statuetki, dyplomy oraz bony na zakupy w „PSB Mrówka”- Żuromin o łącznej wartości 1000 złotych. Sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe oraz Żuromińskie Centrum Handlowe.

Festiwal można śmiało uznać za udany. Wpisał się on już na stałe do obowiązkowych wydarzeń w naszym mieście. Prezes OSP Żuromin, a zarazem główny koordynator festiwalu Włodzimierz Wiśniewski oficjalnie zapowiedział kolejną edycję w przyszłym roku. Na którą również serdecznie zapraszamy.

KC

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.