NOWI NA POKŁADZIE WKRY ŻUROMIN

PIŁKA NOŻNA\Nowi gracze w zespole Wkry Żuromin. Michał Michalak, Michał Gołębiewski, Tomasz Więckiewicz, Szymon Masiak i Krzysztof Dąbkowski dołączają do ekipy. Ponadto po wypożyczeniu do "zielono-czerwonych" wraca Jakub Malinowski.

Sześciu nowych graczy w stosunku do ubiegłego sezonu znalazło się w kadrze Wkry Żuromin na sezon 2018/2019, w którym „zielono-czerwoni” rywalizować będą na szczeblu IV ligi. Do drużyny dołączają doświadczeni na tym szczeblu rozgrywek zawodnicy, dlatego tuż przed startem rozgrywek nie należy obawiać się o żuromiński zespół.

Zmiany dotknęły wszystkich formacji. Do rywalizacji o miano bramkarza numer jeden dołącza Michał Michalak. 38-letni bramkarz to wychowanek Mławianki Mława. Ostatnio pełnił rolę „jedynki” w MKS-ie Przasnysz. Kibice z powiatu żuromińskiego mogą kojarzyć tego zawodnika z występów w MKS Wkra Bieżuń. W bieżuńskim zespole ostatnio występował także Michał Gołębiewski. Zawodnik ten jest wychowankiem klubu z Żuromina i wraca po czterech latach do swojego macierzystego klubu. Także w defensywie występuje Krzysztof Dąbkowski. To najbardziej doświadczony z nowych graczy Wkry. Wychowanek Startu Nidzica grał na poziomie III ligi w takich klubach jak – Start Działdowo, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, ŁKS Łomża, a w IV lidze występował w takich klubach jak Błękitni Raciąż, a ostatnio Mławianka Mława. Może on występować zarówno w środku jak i na lewej stronie bloku defensywnego. Nowym graczem linii pomocy będzie Tomasz Więckiewicz. O tym graczu, tak jak o poprzednikach pisaliśmy już na łamach Kuriera. Jest to wychowanek Mławianki Mława. Ma dwadzieścia lat, jest młodzieżowcem. Przypomnijmy, że od tego sezonu w IV lidze obowiązuje przepis o konieczności gry przez pełne 90 minut minimum dwóch graczy o takim statusie. W pomocy, ale także w ataku występuje Szymon Masiak. Bramkostrzelny zawodnik, co udowodnił już w spotkaniach sparingowych zdobywając bramki m.in. z Powiślem Dzierzgoń i GKS-em Wikielec, ma odpowiadać za zdobywanie bramek.

Nowym, starym graczem w kadrze jest Jakub Malinowski. Wypożyczony na ostatnie pół roku zawodnik do Mławianki Mława (do rozgrywek wojewódzkiej ligi juniorów) wraca by zasilić pierwszy zespół Wkry.

To wcale nie musi być koniec transferów do żuromińskiego klubu. Działaczom z Żeromskiego 5 przypadł do gustu testowany w spotkaniach z GKS-em Wikielec oraz w meczu rezerw z Koroną Szydłowo bramkarz Vladyslav Pushyk. Jeśli uda się dopełnić wszystkich formalności zawodnik powinien pojawić się w klubie w ciągu najbliższych tygodni.

Olgierd Markowski

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.