Na rowerowej ścieżce

Mieszkańcy powiatu żuromińskiego mogli wziąć udział w II Powiatowym Rajdzie Rowerowym. Na starcie stanęły 83 osoby, które pokonały rowerem 25 kilometrową trasę
Kadr z trasy. Brudnice

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

83 osoby wzięły udział w II Powiatowym Rajdzie Rowerowym. Na trasie w sobotę 25 czerwca zjawiły się całe rodziny. Najmłodsi uczestnicy liczyli 10 lat, najstarsi 60. 10-osobowe grupy przejechały trasę od Poniatowa przez Brudnice, Bądzyn i Dziwy do Konopat i z powrotem. Organizator Starostwo Powiatowe zadbał o najmniejsze szczegóły. Na trasie uczestnikami rajdu opiekowały się wolontariuszki z grupy Good Angels, o bezpieczeństwo dbali policjanci z żuromińskiej komendy, służby medyczne oraz strażacy OSP. Rajd patrolował również starosta Janusz Welenc. Na półmetku trasy uczestnicy korzystali z gościnności Gościńca Myśliwskiegow Konopatach. Tu czekał na wszystkich smaczny grillowy posiłek. Chętni zwiedzili również leśną ścieżkę dydaktyczną.

Rajd rowerowy, jak mówi starosta, na stałe wpisze się do kalendarza imprez organizowanych przez starostwo. Cichym marzeniem starosty Janusza Welenca jest również to, żeby obok rowerowego rajdu w tym kalendarzu znalazły się cykliczne biegi wiosenne oraz jesienne wędrówki nordic wal king.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.