Nowe stroje paradne członków Ochotniczych Straży Pożarnych

W połowie marca 2011 roku na zaproszenie Środkowoazjatyckich Organizacji Ochotniczych Straży Pożarnych, gościła w stolicy Republiki Uzbekistanu –Taszkencie delegacja OSP Bieżuń w osobach Prezesa Zygmunta Liszewskiego oraz Naczelnika Dariusza Grześkiewicza.

Podczas Międzynarodowej Konferencji pt.: „Woda i ogień” poruszono wiele tematów mających m.in. na celu integrację działań Strażaków z różnych krajów. Jednym z nich była też propozycja ujednolicenia paradnych strojów strażaków-ochotników. Przedstawiciele Bieżunia zostali uznani za najprzystojniejszych reprezentantów Europy Środkowej, pokonując m.in. Czechów, Węgrów oraz inne delegacje biorące udział w obradach. Nowe, paradne stroje zaprezentowane przez Delegację z Bieżunia zostały zaakceptowane przez większość uczestników Konferencji i obowiązywać będą we wszystkich jednostkach od czerwca 2011 roku.

Za pośrednictwem prasy zwracamy się do wszystkich członków OSP o przygotowanie informacji o swoich wymiarach w celu uszycia wyżej opisanych nowych strojów paradnych.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.