OLDBOJE O WŁOS OD ZWYCIĘSTWA

PIŁKA HALOWA \ Niewiele zabrakło Oldbojom z Żuromina, aby triumfować w VI Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Rypinie o Puchar Burmistrza Miasta oraz Starosty Powiatu Rypińskiego. W finale po rzutach karnych ulegli Liberpol Oldboy Płońsk.

To była już szósta edycja halowego turnieju piłki nożnej „Sąsiadujące i Zaprzyjaźnione Miasta”. W Centrum Sportu w Rypinie o Puchar Burmistrza Miasta i Starosty Powiatu Rypińskiego rywalizowało dziesięć silnych piłkarskich zespołów. Dla żurominian był to szósty występ podczas turnieju i największy sukces w dotychczasowych startach.

Oldboje z Żuromina rywalizowali w grupie A. Wyjście z grupy nie należało do najłatwiejszych zadań. Najlepszy w grupie okazał się Oldboj Lech Rypin. O drugie miejsce do końca walczyły trzy zespoły, a o awansie do półfinału zadecydował lepszy bilans bramkowy. Drużyny z Żuromina, Sierpca i Żyrardowa zgromadziły po sześć punktów, w bezpośrednich spotkaniach również był remis (Żuromin wygrał z Żyrardowem i przegrał z Sierpcem, Sierpc przegrał z Żyrardowem), a o wszystkim zadecydował stosunek bramek. Ten chylił się ku Żurominowi, który dzięki jednej bramce więcej zagrał w półfinale. W grupie B najlepiej poradzili sobie gracze Liberpol Płońsk, którzy wyprzedzili graczy z Golubia-Dobrzynia. W boju te drużyny okazały się lepsze od takich ekip jak ŁKS Łódź, Bulk-Cargo Port Szczecin i Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy.

W półfinale żurominianom poszło sprawnie. Trzy strzelone gole, jeden stracony. Awans do finału stał się faktem. Rywalem był zespół z Płońska, który po serii rzutów karnych wyeliminował gospodarzy, poborców tytułu Oldbojów z Rypina. W finale także decydowały rzuty karne. Niestety nasi gracze pudłowali. Nie pomogła dobra postawa w bramce Adama Grochockiego. Łącznie wykonano pięć karnych. Cztery pudła i jeden najważniejszy trafiony przez gracza Liberpol Oldboj Płońsk.

Olgierd Markowski

Wyniki

Grupa A

Oldboy Żuromin – Oldboy Sierpc 1:3

Oldboy Żuromin – Oldboy Zawiercie 4:1

Oldboy Żuromin – Oldboy Żyrardów 4:1

Oldboy Żuromin – Oldboy Lech Rypin 0:3

Półfinał

Oldboy Żuromin – Oldboy Golub-Dobrzyń 3:1

Oldboy Lech Rypin – Liberpol Oldboy Płońsk 1:1 k. 0:2

Finał

Oldboy Żuromin – Liberpol Oldboy Płońsk 1:1 k. 0:1

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.