ŁOMIANKI WZIĘŁY REWANŻ

PIŁKA NOŻNA\ Klub Sportowy Łomianki wziął srogi rewanż za jesienną przegraną przy Żeromskiego. Wkra Żuromin doznała srogiej porażki aż 6:2. „Zielono-czerwoni” na tle rywala wyglądali nieźle, nic nie wskazywało na to, że przegrają tak wysoko.

Już w trzeciej minucie żurominianie byli blisko objęcia prowadzenie. W sytuacji sam na sam po podaniu Tomasza Więckiewicza znalazł się Bartosz Narewski, ale trafił wprost w bramkarza. Powód do radości był za to w 20 minucie. Z rzutu wolnego uderzał Dąbkowski, a kierunek lotu piłki zmienił Szymon Masiak w taki sposób, że ta znalazła się w siatce. Dziesięć minut później odpowiedzieli gospodarze. Złe wybicie Marka Koczota. Gospodarze przejmują futbolówkę. Dośrodkowanie w pole karne, tam niepilnowany Hubert Czady daje wyrównanie. Kilka minut po zmianie stron ponownie Łomianki obejmują prowadzenie. W 51 minucie drogę do siatki znalazł Mateusz Kowalski. Wkra odpowiedziała dziewięć minut później. Bezpośrednio z rzutu wolnego, strzałem nad murem wyrównał Tomasz Kamiński. Wkra grała mądrze, rozważnie. Gospodarze prowadzili grę, ale musieli strzec się ataków. Szymon Masiak otrzymał podanie od Bartłomieja Nowackiego, mógł sam kończyć akcję strzałem głową, ale zdecydował się za granie piłki do wbiegającego Tomasza Kamińskiego. Lider środka pola Wkry uderzył z pierwszej piłki, ta przeszła już bramkarza, ale obrońca wybił ją z linii bramkowej.

Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie wolnym. Marek Koczot wypiąstkował dośrodkowanie, futbolówka trafiła pod nogi Mateusza Kowalskiego, który nie zastanawiał się długo, uderzył na bramkę i wyprowadził Łomianki na prowadzenie. Wkra chciała odpowiedzieć bardzo szybko, żurominianie czuli, że tego dnia stać ich na zdobycie punktu. Niestety boleśnie przekonali się, że gospodarze są silnym zespołem.

– Nie możemy iść na wymianę ciosów grając na wyjeździe, Łomianki wykorzystały okazje do kontrataku. Zespół gospodarzy zimą zdecydowanie się wzmocnił. Kadra zespołu z Łomianek pozwala myśleć o ligowym podium – mówi trener Maciej Grzybowski i dodaje – zmiennicy dali dużo jakości gospodarzom.

To właśnie zmiennicy nadawali ton atakom gospodarzy w końcowej fazie meczu. Łomianki podwyższyły prowadzenie w 85 minucie, a później w 89 i 90 minucie spotkania.

[b]KS Łomianki – Wkra Żuromin 6:2 (1:1)[/b][b]Bramki: [/b]Czady 32 min., Kowalski 51, 68 min., Kalinowski 85 min., Stanisławski 89 min., Szerszeń 90 min. (k) – Masiak 23 min., Kamiński 60 min.