OSTATNIA SESJA RADY POWIATU

WYDARZENIA\ Jedenastu radnych po raz ostatni zagłosowało podczas sesji Rady Powiatu Żuromińskiego. Tylko sześciu rajców ponownie zasiądzie w radzie, tym razem na pięcioletnią kadencję. Formalnie Rada Powiatu działa w tym składzie do 16 listopada.

– Byliście wspaniałą radą. Dyskusje były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Zrealizowaliśmy wiele pięknych i ciekawych inwestycji, które będą służyły naszym mieszkańcom – tymi słowami starosta Jerzy Rzymowski dziękował radnym Rady Powiatu Żuromińskiego kadencji 2014-2018 podczas ostatniej sesji, jaka odbyła się w starostwie 29 października.

Miłe słowa skierował też do nich przewodniczący Piotr Budzich. – Kiedy na początku kadencji rozmawiałem ze starostą na temat atmosfery na sesjach w innych samorządach, stwierdził on, że u nas na sesjach to istny Wersal. Czyli pełna kultura, takt. I tak chciałem, żeby było do końca. Dziękuję wam, że tak się stało, że do końca wytrwaliśmy w tej kulturze, że nasze dyskusje były bez nerwów – powiedział. Potem podziękował też za doskonałą współpracę członkom, zarządu, skarbnik urzędu, pani sekretarz oraz pozostałym pracownikom, z którymi pracował przez 4 lata. Chwalił pracującą w biurze rady Magdalenę Kłobukowską-Węgrzyn. – Bałem się, czy podołam roli przewodniczącego, ale jak zobaczyłem, że jest osoba kompetentna, pani Magda, byłem już spokojny – powiedział. Do tych, którym dane znów będzie zasiąść w radzie, skierował gratulacje, a są to: Jerzy Rzymowski, Ireneusz Rejmus, Janusz Welenc, Mirosław Różański, Ryszard Domżalski i Joanna Zdzisława Olszewska-Firlej.

Potem wszyscy: radni, przedstawiciele zarządu, pracownicy starostwa otrzymali upominki, wśród których znalazły się m.in. medale wybite z okazji 20-lecia istnienia samorządu powiatu i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

MM

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.