Organizacyjny sukces bieżunian

94 zawodników z 6 krajów zakończyło rywalizację w X Międzynarodowym Turnieju Ziemi Zawkrzeńskiej. Wygrał Litwin Edward Burzyński. Ale najważniejszym wydarzeniem turnieju dla mieszkańców powiatu żuromińskiego była perfekcyjna jego organizacja. I za to puchar od Leszka Pętlickiego Prezydenta Światowej Federacji Warcabów Stupolowych otrzymała dyrektorka Szkoły Podstawowej w Bieżuniu Barbara Dobrowolska.

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Pięciodniowa rywalizacja w X Międzynarodowym Turnieju Ziemi Zawkrzeńskiej zakończyła się we wtorek 20 lipca. Zwyciężył Litwin polskiego pochodzenia Edward Burzyński, który wyprzedził Łotysza Peterisa Galiansa i Polaka Michała Janickiego. W turnieju mieliśmy też reprezentanta naszego powiatu. W zawodach wziął udział Konrad Stawiski z Żuromina. Co prawda zajął dalekie miejsce, ale Konrad zdobywa dopiero szlify w warcabach stupolowych i był to jego pierwszy turniej w międzynarodowym gronie.

Mieszkańcy powiatu mogą natomiast usłyszeć o innym sukcesie. Na każdym kroku podkreślana była perfekcyjna organizacja turnieju. Zarówno jego sportowej części przeprowadzonej w bieżuńskiej hali, jak i logistycznej, nad którą pieczę trzymała Barbara Dobrowolska dyrektorka Szkoły Podstawowej w Bieżuniu. Uczestnicy turnieju podkreślali, że znakomicie zorganizowano im czas wolny, włącznie z wizytą na polach Grunwaldu podczas inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem, ale przede wszystkim mówią o znakomitej i obfitej bieżuńskiej kuchni.

W związku z tym Prezydent Światowej Federacji Warcabów Stupolowych po raz pierwszy przyznał puchar nie za zasługi sportowe, ale za organizację turnieju. Puchar otrzymała Barbara Dobrowolska, która podkreślała, że należy się on wszystkim pracownikom, którzy imprezę obsługiwali.

– Po takim sukcesie nie ma chyba wątpliwości, że za rok spotkamy się również w Bieżuniu – mówił Leszek Pętlicki.

W uroczystościach zakończenia turnieju brali udział również jego gospodarze Janusz Welenc starosta żuromiński i Ewa Łubińska burmistrz Bieżunia. Przedstawiciele władz wręczyli wraz z Leszkiem Pętlickim nagrody najlepszym zawodnikom turnieju.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.