PIERWSZE PAMIĄTKOWE MEDALE WRĘCZONO W SIEMIĄTKOWIE

Medale z okazji 20-lecia powiatu żuromińskiego trafiły do mieszkańców gminy Siemiątkowo. To była pierwsza taka uroczystość.

W poprzednim numerze „Kuriera” pisaliśmy o pamiątkowych medalach z okazji jubileuszu 20-lecia powiatu żuromińskiego i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwsze egzemplarze zostały już rozdawane laureatom konkursów organizowanych przez samorząd powiatowy oraz podczas konferencji z okazji Dnia Sołtysa.

Jak już pisaliśmy, Zarząd Powiatu Żuromińskiego pozostałe 200 sztuk pamiątkowych medali chciał wręczyć zainteresowanym mieszkańcom. Każdy, kto chce ubiegać się o medal musi złożyć odpowiedni wniosek do Starostwa Powiatowego w Żurominie do końca czerwca. O tym, czy dana osoba go otrzyma zadecyduje liczba zgłoszeń. Po przeanalizowaniu liczby mieszkańców i medali doszło do następującego podziale na gminy: gmina Bieżuń – 26 sztuk, gmina Kuczbork- Osada – 25 sztuk, gmina Lubowidz – 35 sztuk, gmina Lutocin – 22 sztuki, gmina Siemiątkowo – 18 medali i gmina Żuromin 74 sztuki.

W minioną sobotę 16 czerwca odbyły się Dni Siemiątkowa. Podczas uroczystości starosta żuromiński Jerzy Rzymowski wręczył pierwsze medale, o które ubiegali się mieszkańcy tejże gminy. Pierwsze dziewięć sztuk trafiło do: Ryszarda Zielumskiego, Witolda Kwasiborskiego, Jadwigi Matuszyńskiej, Mariana Kozłowskiego, Henryka Korytowskiego, Teresy Radomskiej, Stanisława Ronkiewicza, Piotra Kostrzewskiego i Janusza Zwierzchlewskiego.

Jednak to nie koniec. W dalszym ciągu dziewięciu mieszkańców gminy Siemiątkowo może ubiegać się o pamiątkowy medal z okazji jubileuszu 20-lecia Powiatu Żuromińskiego i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Paula Borkowska

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.